BEAUTY.sk BEAUTY.sk

3 vitamíny krásy: Tieto sa oplatí mať na "tanieri" každý deň
zdroj: Samphoto

3 vitamíny krásy: Tieto sa oplatí mať na "tanieri" každý deň

Mnohé míňame stovky Eur na rôzne krémy či séra. Ale krásna pleť nie je výsledkom používania luxusných produktov. Oveľa dôležitejšie je to, čo si dávate na tanier. V tomto prípade sa oplatí staviť karty na tieto 3 vitamíny.

Sila „B“éčka

Práve B-vitamín je v kozmetickom priemysle používaný najbežnejšie. A nie len tak bezdôvodne. Jeho silu by ste rozhodne nemali podceňovať. „B“éčko dokonale hydratuje a zvláčňuje pleť tým, že udržiava vodu v pleti a tak vytvára bariéru na jej ochranu. Pravidelným užívaním B-komplexu bude navyše vaša pleť pôsobiť žiarivejšie a tón pleti bude zjednotenejší. A to sú dôvody, pre ktoré sa oplatí zaobstarať si práve tento vitamín.

E vitamín na akné

Vitamín E známy i ako Tokoferol, je práve tým pomocníkom, ktorý vás môže zbaviť problémov s pleťou. Má silné antioxidačné účinky a chráni pokožku rovnako, ako vitamín C, vďaka čomu môžete byť nie len krajšia, ale i mladšia. A ktorá netúži práve po takýchto účinkoch? Vitamín E dokáže okrem zlepšenia stavu pokožky tiež liečiť drobné ranky, znižovať únavu a zvyšovať sexuálnu výkonnosť. Navyše, v kombinácii s vitamínmi A a C pôsobí veľmi antioxidačne. Ak chcete primárne zlepšiť stav svojej pleti, tak skúste tento malý trik - namiesto toho, aby ste ho zjedli vo forme tabletky, radšej si ju rozpoľte a obsah na neste na pleť ako sérum. Ak tak budete robiť každý večer pred spaním, čoskoro budete prekvapené s viditeľných výsledkov.

Jaziev sa zbavíte K vitamínom

Po tomto vitamíne by ste mali siahnuť najmä vtedy, ak vás trápia drobné jazvičky na pleti. No má i pozitívne účinky na tmavé kruhy pod očami. A spozornieť by mali aj tie z vás, ktorá bojujú s vráskami. I tu sa preukázal K-vitamín ako účinný prostriedok v boji so starnutím. Tak prečo ho neskúsiť...?

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio