BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Vzťahy s viacerými partnermi sú stále väčším trendom. No nevera sa i medzi nemi netoleruje
zdroj: pixabay.com

Vzťahy s viacerými partnermi sú stále väčším trendom. No nevera sa i medzi nemi netoleruje

Ako vôbec fungujú vzťahy s viacerými partnermi, ktoré sú síce čoraz populárnejšie, no spoločnosť sa na ne i tak pozerá cez prsty?

Majú svoje pravidlá

Dnes sa o polyamorii - teda vzťahu medzi viacerými zainteresovanými, hovorí viac, než kedykoľvek predtým. A to i napriek tomu, že nie je spoločnosťou stále veľmi akceptovateľná. Ako v realite fungujú takéto vzťahy? No predovšetkým majú i oni svoje pravidlá.

Ak ste doteraz nikdy nepočuli tento výraz, tak vám ho v stručnosti objasníme. Polyamoria je filozofia, ktorá tvrdí, že ľudia môžu žiť v milostnom vzťahu s viacerými ľuďmi súčasne, pričom sa  k tomu verejne priznávajú. Nejde však o promiskuitných ľudí, za akých ich spoločnosť väčšinou považuje. Neznamená to, že môžu spávať s kýmkoľvek sa im zachce. Sú tiež vo vážnom vzťahu, no nie však s jedným, ale s viacerými ľuďmi. Nevera sa však medzi nimi absolútne netoleruje.

Dokážu rovnako milovať, ako ostatní, len vedia tú lásku dať viacerým ľuďom naraz. A mnohí si dokonca myslia, že táto láska je oveľa väčšia, keďže sú ochotní tolerovať, že milujú viacerých ľudí. Ľudia, ktorí žijú v takýchto partnerstvách sú viac vnímavejší a pozornejší k svojim partnerom, pretože ich nechcú zanedbávať a dávať im pocit, že sa im nevenujú rovnako, ako ostatní...

Ich pravidlá sú v podstate ale rovnaké ako vo všetkých vzťahoch - vyžadujú vernosť, lojalitu, oddanosť a rovnocennosť. Od každého z partnerov. A podľa vedcov sú ľudia, ktorí žijú práve takýmto spôsobom života oveľa optimistickejší, ako tí v monogamných vzťahoch. A tiež vedú deti k tomu, aby boli veselšie a šťastnejšie. Možno je to tým, že deti vidia, ako veľmi dokážu rozdať lásku viacerým osobám...

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio