BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Tehotenská demencia mi ostala
zdroj: beauty.sk

Tehotenská demencia mi ostala

Neviem, či je tento pojem reálny, ale niečo na tom asi bude.

Už ako tehotná som na sebe badala zmeny. Okrem pár (cca 30) tehotenských kíl navyše, mi začal aj jemne vynechávať mozog.
Všetko som hovorila s veľkým zanietením a drámou v hlase a vôbec mi nevadilo, že to dotyčnému človeku rozprávam už asi piatykrát. A záhadne sa mi začali strácať veci - o gumičkách do vlasov nehovorím, lebo to je ženský štandardný problém, ja som strácala lepšie veci - od oblečenia, cez kozmetiku, šampóny..... a to som bývala v jednoizbovom byte!!!
Kde sa to tam môže postrácať! Už som upodozrievala Bohuška, či nemal v byte nejakú "ľahkú chuderu", čo mi kradne veci. A šampón. No ten sa chudák len nestíhal čudovať a smiať sa na týchto mojich konšpiráciách.
Samozrejme som vždy všetko po pár dňoch našla. Akurát vždy na inom mieste.

Myslela som, že po pôrode tento degešný vymetený stav mysle zmizne, ale nie!!!
Okrem gumičiek - tie už nestrácam!!! Prisahám, pred pôrodom som si kúpila 3 obrovské gumičky a stále ich mám! Rok a pol!

Ale okrem toho, že mi počas materskej uteká gramatika (a to naozaj stále čítam knihy, nech neosprostiem úplne), začínam byť taká.... "sliepkoidná".

Uvediem príklady:

1.
Šoférujem, vedľa mňa sedí Bohuš, Mišo vzadu a na semafore zasvietila červená. V živote som na tom semafore červenú nevidela (asi preto, že ten semafor ja na rovnej starej seneckej ceste). Jediné, čo s kľudom a pohŕdaním v hlase poviem: "To je reálna červená?" a spokojne som ju preletela. Bohuš iba neveril vlastným očiam. No čo, ten semafor ma jednoducho prekvapil.

2.
V správach bola reportáž o Majstrovi Pavlovi z Levoče. Že jeden minister, či kto, ho chybne nazval Ján Pavol z Levoče.
A čo sa ja zas musím opýtať Bohuša? "A jak sa volal krstným menom Majster Pavol z Levoče? "
Tento výpadok v mojej hlave mi doteraz príde desivý.

3.
Moja debata o Mišovi s bývalou kolegyňou-dopraváčkou Vandou z funka (a Mišovou krstnou mamou):

Buba

Mohla som takto odebilnieť? Mám ja vôbec právo vychovávať dieťa? Som spôsobilá???

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio