Beauty.sk Beauty.sk

Najkrajšia Európanka Petra Sliacka: Vždy som chcela byť mladou mamičkou!
zdroj: instagram.com/petra_sliacka

Najkrajšia Európanka Petra Sliacka: Vždy som chcela byť mladou mamičkou!

Medzi najvýraznejšie tváre slovenského modelingu za posledné roky nepochybne patrí bývalá Misska Petra Denková. Tá sa svojho času mohla popýšiť titulom najkrajšej Európanky. Dnes je už Petra vydatá pani Sliacka, ktorá sa čoskoro dočká vytúženého dieťatka. Viac o prípravách na materstvo prezradila exkluzívne pre Beauty.sk.

Úspech v súťaži Miss Slovensko je pre mnoho dievčat vytúžená méta. Petra Sliacka mala v roku 2015 to šťastie, že ako 2. vicemiss uspela aj na svetovej súťaži Miss Supranational. Slovenská kráska zaujala v konkurencii dievčat z celého sveta natoľko, že sa stala najkrajšou Európankou.

Neskôr charizmatická brunetka rozbehla vlastný biznis a otvorila si obchod s pestrou ponukou spoločenských šiat, ktorý má dnes pobočku v Nitre a v Banskej Bystrici. Prioritou pre bývalú Missku je však teraz rodina. S manželom Martinom sa presťahovali do Banskej Bystrice a čoskoro sa dočkajú prvého spoločného bábätka. Petra síce modelingu dala zbohom, dodnes mu však vďačí za veľa.

Vytúžené bábätko

Aké boli tvoje prvé pocity po tom, ako si zistila, že si tehotná?
Veľmi neisté a zmiešané. Tým, že sme sa snažili dlhšiu dobu som sa bála tešiť. Toto pochopí každá žena, ktorá mesiac čo mesiac vidí len jednu čiarku a to sklamanie je neskutočné. A keďže sme to zistili ešte skôr, ako bolo možné potvrdiť doktorom, že je všetko v poriadku, tie pocity boli rôzne.

Komu si túto novinku povedala ako prvému?
Manželovi. Chcela som spraviť veľké oznámenie, prekvapiť ho, ale v tomto prípade to nešlo. Obaja sme pozerali na test či je to pravda, alebo sa nám tá druhá slabučká vytúžená čiarka len zdá.


Tešíš sa na to, že budeš mamičkou?

Veľmi. Od kedy si pamätám som vždy chcela byť hlavne MAMA. Nikdy som nemala v pláne robiť veľkú kariéru alebo podnikať, vždy som len vedela, že chcem mať deti ešte mladá.

Náročné tehotenstvo

Ako prežívaš samotné tehotenstvo?
Tehotenstvo prežívam ako na húsenkovej dráhe. Každý deň je iný. Prvé tri mesiace boli neskutočné náročné a niektoré dni som už aj začala uvažovať či to nebola chyba, či to zvládnem. Hlavne keď mi bolo tak zle, že som sa nevedela postarať sama o seba a nie ešte o druhého človeka. S ukončením prvého trimestra však prišiel nával energie a ja som si tehotenstvo mohla začať užívať plnými dúškami. Je to ale aj veľká zodpovednosť, veď predsa vo mne rastie nový život a ja jeho vývoj ovplyvňujem všetkým čo robím. Preto sa najviac teším na to keď bude maličká konečne s nami.


Máš už kúpenú výbavičku, alebo si to nechávaš na poslednú chvíľu?

Veci som začala nakupovať až v ôsmom mesiaci. Síce nie som poverčivá, ale viem, že sa môže stať hocičo a skôr som sa neodvážila. Samú seba som veľmi prekvapila nákupom prevažne ružových vecí. Ja milujem tmavé a zemité farby, ale tehotenské hormóny sa so mnou veľmi zahrávajú a nedovolia mi kúpiť takmer nič mimo pudrovej ružovej.

Koniec v modelingu

Plánuješ sa po pôrode vrátiť späť ku kariére modelky?
Určite nie. Aj keď nikdy nehovor nikdy, ale modelingu som sa nevenovala už ani pred tehotenstvom. Robiť príležitostné modelingové práce na Slovensku, ktoré vás nikam neposunú ma nebaví. Vždy keď som zobrala ďalšiu prehliadku a celý deň zabila čakaním som si vravela, že načo toto robím. Uvedomila som si, že čas sa dá využiť aj lepšie a radšej sa venujem svojmu podnikaniu. Cestovať po svete ako modelka bola úžasná skúsenosť, ale prestala som asi polroka po tom, ako sme sa dali dokopy s terajším manželom.  Na modeling však nezanevriem nikdy, pretože to bola moja „škola života“ a vďačím mu za veľa.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mama a dieťa

Pozri viac

Fun rádio