BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Dajte stopku polotovarom. Môžu vám spôsobiť rakovinu!
zdroj: Pixabay.com

Dajte stopku polotovarom. Môžu vám spôsobiť rakovinu!

Máte pocit, že sa stravujete zdravo a napriek tomu vás stále trápia nejaké zažívacie ťažkosti? Ak pravidelne konzumujete polotovary, môžete si spôsobiť väčšie problémy, ako keby ste od rána do večera jedli sladkosti.

Veľkým strašiakom pre všetky ženy je rakovina. Na jej vznik má vplyv mnoho faktorov vrátane toho, akú stravu konzumujeme. Prevenciou pred onkologickým ochorením je dobrý pitný režim a kvalitná strava, ktorá je skôr diétna s dostatkom vlákniny a plná ovocia a zeleniny v surovom stave.

Tichý zabijak

Instantné jedlo býva často krát našou tajnou zbraňou. Keď sa vám nechce variť, jednoducho z mrazničky vytiahnete polotovar, na pár minút ho vložíte do mikrovlnnej rúry a večera je na svete. Niekedy tieto pokrmy chutia naozaj dobre, no od zdravého jedla majú poriadne ďaleko.

Americkí vedci dokonca v minulosti varovali, že ak instantné jedlo konzumujeme 2-3 krát do týždňa, výrazne sa zvyšuje riziko mozgovej mŕtvice. Polotovary obsahujú vysoký obsah soli a iných škodlivých látok, ktoré podporujú srdcové ochorenia. Pri ich konzervácii sa dokonca využíva terciálny butylhydrochinón (TBHQ), ktorý sa využíva v ropnom priemysle. Na pozore by sa mali mať najmä ženy. Instantné jedlá totiž môžu obsahovať bisfenol A (BPA), ktorý ovplyvňuje hormonálnu sústavu. Samozrejmosť pri častej konzumácii polotovarov je aj rýchly nárast váhy.

zdroj: Pixabay.com

Dôležitá prevencia

Samozrejme to, že si z času na čas doprajete mrazenú pizzu alebo sáčkovú polievku, neznamená že ihneď ochoriete na rakovinu. Tak, ako aj u iných ochoreniach je mimoriadne dôležitá prevencia. Ženy by nemali podceňovať preventívne prehliadky, ktoré nebezpečnú rakovinu môžu odhaliť veľmi rýchlo a zabrániť tak jej agresívnemu postupu.

Najnovšie z kategórie: Jedlo

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio