BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Robíte pri umývaní vlasov aj vy tieto chyby?
zdroj: Samphoto

Robíte pri umývaní vlasov aj vy tieto chyby?

Viete použiť správne množstvo šampónu?

Vlasy sú korunou krásy a pomáhajú nám zapôsobiť. Preto by im mala byť venovaná špeciálna starostlivosť. Nemusíte však míňať stovky eur na všakovaké prípravky, stačí len vedieť, správne ich umývať.

  • Jedným z najväčších zlozvykov, aké ženy robia, je drhnutie vlasov uterákom. Týmto nešetrným zaobchádzaním napomáhate tomu, že sa vám začnú lámať. Namiesto agresívneho sušenia, si len jemne prikladajte pramene k uteráku.
  • Každého polroka sa snažte meniť značku šampónu. Nepoužívajte stále ten istý druh-napr. na lupiny, či mastenie sa... Sledujte aktuálny stav vašich vlasov. V zime nás trápi viac mastenie, kvôli zmenám teplôt či noseniu čapíc, v lete naopak vysušovanie pokožky...
  • Dajte konečne STOP-ku horúcej vode. Zbavte sa tohto zlozvyku a vlasy si opláchnite vždy len vlažnou, prípadne studenou vodou. Budú vďaka tomu lesklejšie a aj na pohľad zdravšie. Samotnému oplachovaniu venujte minimálne jednu minútu. Ak totiž dôkladne nezmyjete šampón či masku alebo kondicionér, zvyšky prípravkov vlasy zbytočne zaťažia.
SAMphoto

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio