BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Keď nevieš, čo zachraňovať skôr.
zdroj: beauty.sk

Keď nevieš, čo zachraňovať skôr.

Náš včerajší deň by sa dal nazvať luxusne. Luxusne hnusný. Lebo nemôže byť stále len dobre na materskej, to by bola nuda.

Kto ma číta pravidelnejšie, asi zachytil, že som v nejakom pomätenom stave mysle založila kvások. Že skúsim upiecť chlieb. Poctivo som sa 2 týždne starala o pohár s múkou a vodou. Ešte so mnou aj cestoval k rodičom na víkend.
Po dvoch týždňoch mám kvások hotový a včera som mala v pláne upiecť prvý chlieb. Len akurát som mala sťažené podmienky, lebo Mišo je chorý. Možno je to reakcia na očkovanie + mu idú spodné stoličky + všetci okolo nás boli chorí. No a keď sa všetky tieto okolnosti spoja dokopy, nie je šťastné ani dieťa, ani mama. Ale spolu to zvládame v rámci možností statočne.
No, takže predvčerom večer som si z môjho kvásku urobila štartér-rozkvas (sleduj, akú mám vyšpičkovanú chlebovú terminológiu), ktorý mal 9 hodín kysnúť a ráno som z neho mala zamiesiť cesto na chlieb. Ráno sme s Mišom vstali, ja odhodlaná miesiť cesto, akurát Miša tak boleli zuby, že som ho musela nonstop nejako zabávať, aby na bolesť aspoň na chvíľu zabudol.
Rozkvas kysol namiesto 9 hodín skoro 12... zatiaľ čo ja som s Mišom spievala, tancovala, mojkala ho a zúfalo som pozerala na tú kváskovú skazu v kuchyni.

Kamoška Baška (čo ma ukecala na celú túto kváskovaciu srandu) mi hovorí, veď skús zamiesiť, uvidíš.  Našla som nakoniec 5 minúť, kedy môj synček vydržal neplakať a zamiesila som cesto.
Kyslo 3 hodiny.
Mišo na obed spal.
Cesto som preložila do ošatky na druhé kysnutie.
Malo kysnúť ďalšie 2-3 hodiny.
Mišo vstal.
Cesto nekyslo.
Odsávala som Mišovi sople.
Baška píše: "Daj cesto na polhoďku do trúby na 40 stupňov. Možno vykysne.
Mišo reval.
Už som revala aj ja.
Baška píše: "Skús to upiecť aj tak."
Skúsila som. Medzitým som ešte asi 10x odsávala sople, spievala, tancovala, to už s horúčkou aj ja, a sledovala som, ako sa mi pečie hnusný chlieb.
Teda, čakala som, že môj prvý chlieb nebude hodný fotky na Instagram, ale že ho budem celý deň riešiť, celý deň nad ním maturovať a ešte aj vyzerá ako pokazený langoš, som nečakala. Nevadí. Dieťa včerajší deň prežilo, ja tiež, chlieb nie. Ale našla som jedno chlebové pozitívum - vonia mi krásne chlebovo celý dom. To, že chlieb nemám, je už vedľajšie.  Vytiahla som kúpený z mraziaku - Bohuškovi poviem, že to som upiekla ja. Ha!

Buba

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio