BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Pozor, zdanie môže klamať! Nie všetko zdravé, je naozaj zdravé...
zdroj: pixabay.com

Pozor, zdanie môže klamať! Nie všetko zdravé, je naozaj zdravé...

Cvičíte alebo sa vyhýbate slnku v prospech vášho zdravia? I to môže byť pre vás škodlivé. Na čo si dajte najväčší pozor?

Antibakteriálne gély

Čistota-pol života. Riadite sa tým i vy a používate neustále antibakteriálne gély? Netvrdíme, že je to úplne zlé, ale čo by ste si mali v prvom rade uvedomiť je, že namiesto reklamovaného zbavenia sa 99% baktérií, ich zmyjete len o polovicu menej. A čo je hlavné, tieto gély veľmi vysušujú pokožku, takže nezabúdajte aj na vhodnú hydratáciu krémom.

Vínko na spánok

Vypestovali ste si rutinu v podobe pohárika červeného vína pred spaním? Nie, nejdeme tvrdiť, že jeho pitie je zlé. Červené víno má dokázateľne zdraviu prospešné účinky, ale ak ho budete konzumovať naozaj každý večer, váš spánok sa naopak zhorší. Nehovoriac o tom, že budete mať nábeh na alkoholizmus.

Každodenné cvičenie

Všetko treba robiť s mierou. A aj cvičenie. Je chvályhodné, že chcete pre seba a svoje telo a zdravie niečo robiť, ale ak sa budete potiť denno-denne, tak si veľmi nepomôžete. Svaly nebudú mať čas na regeneráciu. A to sa môže skôr, či neskôr prejaviť nejakým zranením.

Dospávanie

Vstávate cez týždeň skoro a snažíte sa to dobehnúť vylihovaním v posteli počas víkendu. Znie to možno ako dobrý nápad, ale v skutočnosti to tak nie je. Telo si rýchlo zvykne na rovnaký režim, takže ako ho „prekvapíte“ dlhším spánkom, môže narušenie režimu viesť k vážnejším chorobám ako napríklad k cukrovke Takže namiesto vyspávania, skúste chodiť do postele skôr. Napríklad ešte pred polnocou. Predsa len najkvalitnejší spánok je práve medzi desiatou hodinou večer a polnocou. Zdá sa vám to skoro, nebojte, telo si rýchlo zvykne i na takýto režim.

Žiadne slnko

Strach z rakoviny majú niektorí ľudia taký veľký, že sa jednoducho snažia vyhýbať slnku, čo sa len dá. Ale i oni robia chybu. Určitá dávka slnečných lúčov pomáha produkcii vitamínu D a i k lepšej nálade. Takže slniečku sa vyhýbať nemusíte, len zvoľte primeranú ochranu. Napríklad krém s vhodným UV faktorom.

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio