BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Zabojujte s mrkvovou nátierkou proti rakovine
zdroj: Pixabay.com

Zabojujte s mrkvovou nátierkou proti rakovine

Žiadnej z vás zrejme netreba prízvukovať to, aká je mrkva pre naše telo prospešná. Táto mimoriadne chutná a zdravá zelenina sa teší veľkej obľube aj u tých najmenších. Príprava jednoduchej a chutnej mrkvovej nátierky vám nezaberie viac než 10 minút.

Mrkva je bohatá na vitamíny B, C, E, karotén a betakarotén. Tiež je skvelým zdrojom magnézia, vápnika a železa. Mrkva na rozdiel od iných druhov zeleniny obsahuje len minimum cukrov a tukov, preto ju môžete bez obáv konzumovať denne aj pokiaľ držíte diétu. Mrkva je mimoriadne dôležitá v detskom jedálničku. Pomáha totiž nášmu zraku, zlepšuje pamäť a tiež znižuje riziko vzniku rakoviny pľúc.

Suroviny:

  • 50g maslo
  • 1/2 kl horčice
  • 1ks vajce
  • 100g mrkva
  • 50g syr
Zdroj: Pixabay.com

Príprava:

Jediné čo v tomto prípade musíte uvariť je vajíčko. V prípade mrkvy necháme na vás, či si ju nastrúhate v surovom, alebo varenom stave. Ak však mrkvu dopredu uvaríte, nátierka bude jemnejšia. Vajíčko po uvarení nakrájate na drobné kúsky a zmiešate s nastrúhaným syrom a mrkvou. NA záver pridáte jednu polovicu kávovej lyžičky horčice, ktorú však môžete nahradiť majonézou alebo medom. Hotovú nátierku môžete dochutiť napríklad citrónovou šťavou.

Najnovšie z kategórie: Jedlo

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio