BEAUTY.sk BEAUTY.sk

7 mýtov, ktorými by ste sa pri chudnutí nemali riadiť! Zabudnite na toto!
zdroj: pixabay.com

7 mýtov, ktorými by ste sa pri chudnutí nemali riadiť! Zabudnite na toto!

Máte občas tiež pocit, že už neviete čomu, či komu máte veriť? Zaručených článkov o chudnutí ste určite čítali už niekoľko. Preto je teda dobré pozrieť sa na jednotlivé fakty.

Ak sa snažíte dostať do skvelej formy cvičením a stravovaním, tak by ste sa mali v prvom rade vyhýbať mylným informáciám, ktoré vaše odhodlanie a snaženie sa môžu viditeľne ovplyvniť. Toto je 7 najväčších mýtov, ktoré by ste mali okamžite vypustiť z hlavy!

1. Hnedý cukor je zdravší. Ale nie, nie je! Je rovnaký, ako biely, s rovnakým množstvom kalórii a taktiež vám môže privolať zdravotné problémy.

2. Pri silovom tréningu vám narastú zbytočne veľké svaly a zmeníte sa na kulturistku. Ak si to myslíte, tak rýchlo na to zabudnite. Pravdou je, že práve silový tréning urobí telo ženy užšie a krajšie.

3. Čím je cvičenie dlhšie, tým je efektívnejšie. Tiež je to poriadny nezmysel. Viac, ako na dĺžke, záleží skôr na jeho kvalite.

4. Po jedle je zdravé dopriať si chvíľkový odpočinok. Ale aj to je nepravdivá informácia. Práve naopak. Vyspávanie po jedle môže viesť k nadmernému priberaniu.

5. Olivový olej je nízkokalorický. Nie je. Má rovnaký počet kalórií ako iné, ale pravdou je, že je zdravší.

6. Aj plávaním sa dá schudnúť. Bohužiaľ. To by bolo asi až priveľmi jednoduché

7. Dobre cvičíte len vtedy, keď sa potíte. Ak sa váš tréning odvíja len od toho, tak to rýchlo zmeňte. Pot nemá a nikdy nebude mať na vaše výsledky žiadny vplyv.

Najnovšie z kategórie: Fitness

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio