BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Šokujúce zákony: Legálne znásilnenie a beztrestný únos.
zdroj: Pixabay.com

Šokujúce zákony: Legálne znásilnenie a beztrestný únos.

Tiež patríte do skupiny ľudí, ktorá si neustále sťažuje na život na Slovensku? Keď si prečítate týchto 6 absurdných zákonov, budete radi za to, že ste sa narodili práve v strednej Európe. Vo svete totiž stále existujú krajiny, kde sú ženy považované za menejcenné a musia sa podriaďovať mužov.

Legálne znásilnenie v Indii

Podľa nedávnej štúdie je pre ženy jednou z najnebezpečnejších krajín vo svete India. Sexuálne násilie, obchod s bielym mäsom, nútené manželstvo a sexuálne otroctvo potichu každý toleruje. Medziročný nárast trestných činov na ženách tu je až 83 percent. V krajine dokonca existuje zákon, ktorý považuje znásilnenie za legálne, pokiaľ ide o pohlavný styk s vlastnou manželkou, ktorá je staršia ako 15 rokov.

Legálna bitka v Nigérii

Držíte sa hesla, že ak na vás raz muž zdvihne ruku, tak u vás končí? Ak by ste si našli partnera z Nigérie, zrejme by ste s týmto nepochodili. V tejto africkej krajine totiž považujú bitie žien za legálne, ak k nemu dochádza v manželstve s úmyslom "napraviť" svoju ženu. Rovnako legálne sú v Nigérii fyzické tresty u detí a to nie len od rodičov, ale aj učiteľov.

Beztrestný únos v Libanone 

Ak sa vyberiete na dovolenku do tejto ázijskej krajiny dávajte si pozor. V Libanone vás muž pokojne môže uniesť a bez vášho súhlasu sa s vami oženiť. Ak si vás totiž zločinec zoberie za manželku, tak je akékoľvek násilie, ktorého sa na vás dopustil zabudnuté.

zdroj: Pixabay.com

Zákaz šoférovania v Saudskej Arábii

Ešte pred pár mesiacmi bola Saudská Arábia jedinou krajinou na svete, kde mali ženy zakázané šoférovať. V prípade porušenia zákazu mohli dostať mastnú pokutu alebo skončiť v base. Kontroverzný zákon v minulom roku zrušil saudskoarabský kráľ Salmán. Ženy v Saudskej Arábii však stále nemôžu opustiť krajinu bez doprovodu svojho muža, dokonca sa ani nechať operovať bez súhlasu manžela. Nepochopiteľný pre nás je aj zákon, ktorý ženám zakazuje vlastniť bankový účet.

Legálna vražda v Egypte

Mimomanželský flirt či sex na jednu noc? Vo vyspelých krajinách to nie je nič nezvyčajné. Ak by vás však počas nevery pristihli v Egypte, možno by to bolo váš posledný sex v živote. Egyptské zákony totiž hovoria o tom, že ak vás muž pristihne pri cudzoložstve a na mieste činu vás zabije, bude mu odpustené.

Pracovný súhlas manžela v Turecku

Ak žena nepracuje, tak je v našich končinách často označovaná za Zlatokopku. V Turecku by vás však do práce nikto zrejme nenútil, práve naopak. Ak si hľadáte prácu, potrebujete súhlas vášho manžela, inak vás nikde nezamestnajú. Z toho dôvodu v krajine pracuje len asi 30% žien.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio