BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Aj pri odličovaní musíte dodržiavať správny postup! Poznáte ho?
zdroj: pixabay.com

Aj pri odličovaní musíte dodržiavať správny postup! Poznáte ho?

Myslíte si, že obyčajné odličovanie zvládate ľavou zadnou? Tak pozor. Aby ste šetrili svoju pleť a naozaj sa dôkladne odlíčili, musíte sa držať týchto pravidiel.

Dôkladne odlíčiť pleť každý deň, by malo byť vašou neodmysliteľnou dennou rutinou. Divili by ste sa však, koľko žien má stále problém s odličovaním. Niektoré si myslia, že si rúž môžu nechať, veď sa počas noci vpije... Alebo zabúdajú, či schválne vynechávajú odličovanie očí. Pritom to je to najdôležitejšie.

Postup je dôležitý

Rovnako ako vy, i vaša pleť si chce počas noci oddýchnuť. Takže zabudnite na spánok so zvyškom make-upu. Aj keď sa vám môže zdať, že po celodennom nosí večer už na tvári nič nemáte, opak je pravdou. Okrem zbytkov, tam máte i špinu, ktorá sa na tvári každý deň usadí. Takže, keď sa vyberiete do kúpeľne, siahnite po tampónoch a odličovacej vode. Ideálne je, ak používate zvlášť vodu na tvár a zvlásť na oči. Ako prvé začnite odličovať oči. Nedrhnite ich však, len jemne pretierajte až po kým tampón nezostane úplne čistý. Potom zbavte tvár zvyšku make-upu a nezabúdajte i na pery a krk! Ďalším krkom by malo byť čistenie. Každá žena by mala vlastniť jeden čistiaci gél, ktorý definitívne zbaví vašu pleť všetkého, čo sa na ňu počas dňa nachytalo. A ako bonus tu je peeling, ktorý pokojne môžete používať každý druhý-tretí deň. Jemne si ním premasírujte pleť a opláchnite. Ak sa vám zdá, že je to veľa práce, verte, že najmä v staršom veku sa vám pleť za túto 10 minútovú starostlivosť odvďačí.

Pozor, na tieto chyby

Ako vyššie spomíname, nechávať si rúž počas noci je zlozvykom viacerých žien. Zbytočne tým pery vysušujete. Pri odličovaní by ste mali venovať pozornosť aj im. Odlíčte ich a následne naneste hydratačný balzám či vazelínu. Ďalším zlozvykom je používanie navlhčených obrúskov. Ok, ak ste niekde mimo svojej kúpeľne, tak je to lepšie ako nič, ale doma to nerobte. Obrúsky vás nezbavia make-up dôkladnejšie, ako vody na to určené.

Bodka na záver

Keď ste si tvár odlíčili, dôkladne umyli prípadne vypeelingovali, dôležité je i to, čo nasleduje po. Po 30-ke by mala mať žena vo svojej kozmetickej taštičke aj sérum vhodné k jej typu pleti. To je častokrát účinnejšie ako samotný krém. Naneste si tri kvapky do dlaní, rozotrite a následne aplikujte krém.

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio