BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Kedy prestať kojiť?
zdroj: beauty.sk

Kedy prestať kojiť?

Každá mama má o tejto téme asi inú predstavu. Ja som si urobila po svojom a šlo to najlepšie, ako len mohlo.

Vedci tvrdia, že treba kojiť do dvoch rokov. Iní vedci tvrdia, že stačí rok a potom dieťa mlieko nepotrebuje, nijaké. A iní vedci tvrdia ešte niečo iné a asi každý vedec má vlastnú teóriu. Akurát mne sa to nechcelo študovať a išla som si podľa seba. Je mi jedno, či mamy (a moje kamošky) v mojom okolí koja 3 roky alebo sa rozhodnú dobrovoľne nekojiť vôbec. Je to najviac na svete jej vec a ja nikdy nebudem žiadnu mamu presviedčať, že by mala/nemala kojiť.
Ešte kým som Miša len čakala, tvrdila som, že ho prestanem kojiť, keď mu vyjdú prvé zuby. Neprestala som.
Tvrdila som, že budem kojiť do jedného roka a potom prestanem - neprestala som.
Tvrdila som, že keď začne chodiť - prestanem. Neprestala som.
Lebo som to nejak tak necítila. Aj keď som kojila málo - iba večer pred spaním.
Tvrdila som, že keď bude mať za sebou aj posledné očkovanie, prestanem. PRESTALA SOM!


Prišiel na mňa pocit, že Mišo to už nepotrebuje. Papá ako blázon všetko, mlieko nikdy nepýtal, tričko ani podprsenku mi nesťahoval, jednoducho som šla pocitovo. A pocity mamu nikdy neklamú.
Prečítala som si teda nejakú teóriu, ako prestať kojiť a psychicky som sa nastavila na to, že nejaké dva týždne to možno bude jemný boj, bude sa mi v noci budiť, kričať a podobne. S najväčším odhodlaním som na to pripravila aj Bohuška, že nech nám odpustí, že možno bude "dusno v dome".
Večer som teda po kúpaní Miša obliekla do pyžamka, pomojkala ho a položila do postieľky. S malou dušičkou, samozrejme, a čakala som, čo príde. A neprišlo nič. Zaspal. A spal celú noc až do rána. Druhý večer to isté. Akurát v noci sa raz zobudil a to som ho len pohladkala v postieľke a spal ďalej. Už takto fungujeme vyše týždňa a Mišo tento fakt, že nemá to svoje jedno mlieko, úplne ignoruje.
Ani náznak trucu, hnevu, nič. Takže opäť šlo niečo oveľa ľahšie, ako som predpokladala. A nikdy ma nijaká štúdia vedcov nepresvedčí o ničom, o čom nie som presvedčená ja sama. Je to moje dieťa, ja som s ním prepojená a POCIT MAMY je vždy tá najsprávnejšia teória.
A teraz si po tomto mojom mliekovom výleve musím urgentne urobiť kakao. (... z krabicového mlieka z obchodu )

Buba

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio