BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Takmer 80 % žien nosí nesprávnu športovú podprsenku. Ako si teda vybrať tú pravú?
zdroj: freepik.com/teksomolika

Takmer 80 % žien nosí nesprávnu športovú podprsenku. Ako si teda vybrať tú pravú?

Poradíme vám ako sa tomuto problému vyhnúť, aby ste neriskovali problémy s krkom alebo chrbticou.

Pri cvičení ani pri žiadnom športe sa neodporúča nosiť klasickú podprsenku. Avšak ani všetky podprsenky s prívlastkom športová, nie sú vždy pre nás tie správne. To, že sa prevlieka cez hlavu a je elastická žiaľ nestačí. Aká je teda tá správna podprsenka? 

Základom je zvoliť správnu veľkosť. Žiadne S,M, L, ale rovnako ako pri klasických podprsenkách, vyberáte veľkosť košíkov a veľkosť obvodu hrudníka. Okrem správnej veľkosti musí byť vyrobená z vhodného materiálu na šport a musí mať širšie a ergonomicky tvarované ramienka. Samozrejme by nemala nikdy tlačiť. Ak je príliš tesná zabraňuje prekrveniu a prúdeniu lymfy, čo môže mať za následok až zdeformovanie pŕs. Správna podprsenka nesmie byť ani príliš voľná, pretože tým prestáva plniť svoju hlavnú funkciu - oporu. 

Mnohým by sa zdalo, že keď má žena malé prsia, tak podprsenku na šport jednoducho nepotrebuje. Ale to isté platí aj pre malé prsia. Športové podprsenky sa od klasických odlišujú materiálom, tvarom, ale najmä spevnením. A práve úroveň spevnenia je najdôležitejší faktor pri výbere. Tá sa rozdeľuje na ľahké, stredné a maximálne spevnenie a teda v závislosti od športovej činnosti sa odporúča vyberať aj podprsenku. 

Podprsenky s ľahkým spevnením sú vhodné na športy, ktoré spôsobujú len malú fyzickú záťaž ako napríklad jóga, pilates, chôdza či bicyklovanie.

nike
nike.com

BQ5401_02
reebok.sk

Stredne spevnené podprsenky sú vhodné na rôzne druhy ľahších, ale menej fyzicky náročných cvičení. Sem patria napríklad športy ako lyžovanie, tenis alebo korčuľovanie. 

BR2750_02
reebok.sk

pro-fierce-printed-support-sports-bra
nike.com

Maximálne spevnené podprsenky sú ideálne práve pre pohybovo náročnejšie športy ako napríklad jazda na koni, beh, volejbal alebo aerobik.

reebok.sk

BQ5401_02
adidas.sk

Najnovšie z kategórie: Móda

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio