Beauty.sk Beauty.sk

Terapia zvukom ako nový druh medicíny? Ocenia ju i mamičky s deťmi
zdroj: Osobný achrív Lucie Nosko

Terapia zvukom ako nový druh medicíny? Ocenia ju i mamičky s deťmi

Deti, tínedžeri či dospelí ľudia. Každý si nesie nejaký stres, strach či problém. A ak dlhodobo neviete prísť na to, ako si uľaviť, možno by ste mali vyskúšať novú metódu liečenia.

Počuli ste už niekedy o terapii zvukom? Ide o uznávanú terapiu hlavne v západnom svete medicíny, ktorá je používaná i na liečenie. A presne takýto druh terapie ponúka aj sympatická Lucia Nosko, ktorá sa asi ako jediná na Slovensku niečomu podobnému venuje. Ako sa však dá dostať k niečomu, o čom doteraz u nás nebolo ani chýru? „Keď som pred rokmi bola v nepálskom kláštore na takom „silence retreate“ teda meditačnom pobyte, tak niektorí mnísi na záver meditácie používali tzv. tibetské misky, ktoré na mňa osobne pôsobili ako taká „sprcha“, vďaka vibráciám , ktoré z nich šli som sa cítila veľmi príjemne, bolo to pre mňa veľmi silné. Už vtedy ma nesmierne zaujali. Z Nepálu som sa potom vybrala do Indie, kde som ich zrazu všade videla a začala som sa zamýšľať nad tým, čo to je, resp. prečo je to také populárne v týchto krajinách. Tak som si o tom začala študovať, následne sa zúčastnila niekoľkých kurzov a dosiahla masterský stupeň. Nikdy som si však nerobila tie kurzy kvôli tomu, aby som to robila pre masy ľudí, ale hlavne pre seba, lebo som videla a cítila, ako dobre mi to robí. Postupne som však začala ponúkať tieto „terapie miskami“ sesterniciam, mame... a neskôr prišla prvá spoločná terapia u nás doma v obývačke, a tak nejako to vlastne začalo,“ zaspomínala si Lucia.

Osobný archív Lucie Nosko

A o čo teda vlastne ide? „Sú to nástroje, ktoré úderom rozrezonujeme a ony začnú vydávať silnú vibráciu – rezonanciu. Následne vlny, ktoré šíria ovplyvňujú naše štruktúry vo vnútri, naše bunky a tým pádom, keď tá bunka, či časť tela, orgán sa necíti dobre, je pod tlakom disharmónie, tak tie vlny to preladia naspäť. Vyladia tu bunku, aby sa cítila opäť v harmónií. Tým, že misky v blízkosti tela menia vibráciu, správanie, ľudské telo môže na to rôzne reagovať – začne sa triasť celé či určitá časť, prejavujú sa tiky... A tým pádom sa dá odhaliť aj skrytý problém, ktorý človek v sebe má.“

Osobný archív Lucie Nosko

Pre všetkých

Lucia vo svojom štúdiu, ktoré si otvorila tento rok na jar v Bratislave, ponúka skupinové i súkromné terapie, no zároveň absolvuje „výjazdy“ po celom Slovensku. A čo je prekvapivé, pracuje i s deťmi. I keď by sa mohlo zdať, že deti nemôžu mať žiadne emočné, psychické problémy v tak mladom veku, opak môže byť pravdou. Dokonca má klientov aj medzi batoľatami. „Napriek tomu, že detičky sú čisté bytosti a prichádzajú na tento svet ako čisté bytosti, niečo si predsa len z tých minulých životov nosia so sebou. A ďalšia vec je, že tiež majú vlastný stres, tlak, trápia ich mnohé veci, ktoré oni dusia v sebe a dávajú ich najavo hnevom, plačom, zlobou... Veľmi im to pomáha nájsť v sebe balans, pokoj a odbúrava to i určité strachy. Pre deti je fantastická vec.“
Ak máte teda cestu alebo bývate v Bratislave, rozhodne sa vám vyplatí absolvovať aspoň jednu hodinu. No dobrou správou pre tých, ktorí sú na druhej strane Slovenska je, že Lucia sa určite chystá vycestovať so svojimi „nástrojmi“ i na miesta ako Martin, Košice, Nitra či dokonca do susedných Čiech. Stačí sledovať stránku soundhealingslovakia.sk, kde sa dozviete najnovšie informácie.

Osobný achrív Lucie Nosko
Osobný achrív Lucie Nosko

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Fun rádio