BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Viete čo sa stane, ak zanedbáte čistenie vašich make-up štetcov? Prinášame vám návod ako na to
zdroj: unsplash.com

Viete čo sa stane, ak zanedbáte čistenie vašich make-up štetcov? Prinášame vám návod ako na to

Denným používaním sa špinia a za mesiac používania sa na nich nahromadí neuveriteľne veľa nečistôt a baktérií.

Okrem pigmentov z kozmetiky, zachytávajú štetce aj nečistoty a mastnotu z vašej pleti. Používanie takýchto neumytých štetcov má na pleť rovnaký vplyv, ako keby ste si ju ráno a večer vôbec neumývali. Množia sa na nich baktérie, ktoré potom nanášate dobrovoľne s make-upom na tvár a rozširujete ich aj po ostatných kozmetických produktoch. To môže mať za následok napríklad aj nepríjemné akné. A navyše, správnym a pravidelným čistením dokážete predĺžite ich životnosť. 

Vyčistiť si ich môžete 2 spôsobmi. Buď pomocou jemného šampóna alebo s prípravkom na čistenie štetcov, ktorý zakúpite v každej lepšej parfumérii. Obe metódy sú veľmi účinné. Odporúčame kombináciu oboch. Najskôr si štetce pomocou mydla alebo jemného šampónu vyčistite, tento proces si nechajte na víkend, pretože zaberá viac času. Následne ako dezinfekciu a na dôkladné dočistenie použite ešte prípravok na čistenie. 


Pripravte si dve menšie misky s vlažnou vodou. Do jednej misky pridajte trošku šampónu. Štetec jemnými krúživými pohybmi umývajte o dno nádoby. V druhej miske s čistou vodou ho opláchnite rovnakým spôsobom. Podľa potreby vodu vymeňte a postup opakujte kým nebude voda čistá. Následne naň nastriekajte čistiaci prípravok na štetce a jemne utierajte do papierovej vreckovky. Takto umyté štetce nechajte uschnúť dolu "hlavou", aby voda nenatiekla do rúčky štetca. Vyčistené štetce môžete znova s radosťou používať po dobu ďalších 2 týždňov a potom vyčistite znova.

Tip na sušenie: pripnite ich štipcami na prádlo na sušiak.

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio