BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Tip na výlet: Kam ísť v Bratislave?
zdroj: instagram.com/gopro.lawrence

Tip na výlet: Kam ísť v Bratislave?

Mnoho Slovákov tvrdí, že naše hlavné mesto ponúka príliš málo turistických atrakcií. Rozmýšľate nad tým, že si spravíte výlet do Bratislavy, no bojíte sa práve toho, že sa budete nudiť?

Bratislava už dávno nie je len nudnou metropolou na západe Slovenska. Do nášho hlavného mesta prúdi čoraz viac ľudí kvôli práci, študentov, ale aj turistov. Práve u tretej spomínanej skupiny si častokrát kladieme otázku, čo ich vlastne do tohto mesta láka?

Jedinečné Ufo

Bratislavský Most SNP (do roku 2012 známy ako Nový most) sa môže pochváliť množstvom naj. V roku 2001 bol dokonca v kategórii mostné stavby vyhlásený za slovenskú stavbu storočia. Okrem toho ide o jediný most, ktorý nemá žiaden nosný pilier v rieke Dunaj. Samozrejme to, prečo spomíname práve túto stavbu je niečo úplne iné. Na vrchole mostu SNP vo výške 85 metrov nájdete takzvané Ufo. V jedinečnej vyhliadkovej plošine sa dnes nachádza špičková reštaurácia, v ktorej si pochutnajú aj tí najväčší gurmáni. Ak hľadáte nejaký adrenalínový zážitok, môžete vyskúšať prechádzku priamo po streche ufa.

Kultúrne zážitky

V Bratislave si na svoje prídu aj milovníci umenia. Cez deň môžete navštíviť Slovenskú národnú galériu, ktorá je v prevádzke aj napriek tomu, že jej priestory stále podliehajú rekonštrukcii. Ak máte radšej moderné umenie a chcete vypadnúť z ruchu veľkomesta, určite by ste si mali na zoznam pripísať Danubiana Meulensteen Art Museum. Obľúbené múzeum nájdete asi 15 minút cesty od Bratislavy a ponúka niekoľko pútavých expozícií ale aj mimoriadne lákavý exteriér a jeho okolie. Kultúrny večer môžete zakončiť v jednom z bratislavských divadiel. Z každého žánru niečo nájdete v ponuke Slvoenského národného divadla. Ak máte chuť na muzikál, namierte si to na Novú scénu.

Nakupovanie

Znie to možno smutne, no veľké množstvo ľudí meria cestu do Bratislavy práve kvôli nákupom. Napriek tomu, že v Bratislave nenájdete obrovskú nákupnú ulicu ako v neďalekej Viedni, môžete si vybrať z množstva shopping centier. Ak ešte stále nemáte nakúpené vianočné darčeky, určite oceníte predajne Zara, Peek & Cloppenburg či Calvin Klein či Armani Exchange, ktoré inde na Slovensku nenájdete. Pokiaľ hľadáte niečo luxusnejšie, môžete navštíviť multi-brandový obchod na Laurínskej ulici, alebo predajňu Alizé, kde nájdete napríklad značky Kenzo, Dsquared, Versace či Valentino.

Vianočné trhy

Mnoho návštevníkov z celého Slovenska ale aj zo zahraničia meria cestu do Bratislavy práve v období Vianoc. Dôvodom na návštevu sú bratislavské vianočné trhy. Trhy v našom hlavnom meste už tradične lákajú ma množstvo slaných a sladkých pochúťok, varené víno a punč, či množstvo remeselných produktov. Stretnutia s priateľmi vám spríjemnia aj hudobné a tanečné vystúpenia. Vianočné trhy nájdete na Hlavnom a Hviezdoslavovom námestí, ale aj na námestí pred obchodným centrom Eurovea.

Modrý kostolík

Jedinečný svojho druhu je aj Modrý kostolík. Originálna stavba v našom hlavnom meste denne láka desiatky turistov. Fotka pred touto modrou katedrálou je skutočne neodolateľná a určite by nemala chýbať ani vo vašom albume.

Najnovšie z kategórie: Cestovanie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio