BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Ako na nás vplývajú farby? Zelená potláča chuť k jedlu!
zdroj: Pixabay.com

Ako na nás vplývajú farby? Zelená potláča chuť k jedlu!

Farby skutočne dokážu pozitívne ale aj negatívne vplývať na našu psychiku. Každý z nás má nejakú obľúbenú farbu oblečenia a naopak aj takú, v ktorej sa vôbec dobre necítime.

Možno si to ani neuvedomujeme, no farby majú obrovskú silu. Dokážu nám vylepšiť náladu, no naopak aj ju poriadne pokaziť. Farby sú všade okolo nás a rozhodne by sme ich nemali podceňovať. Vo všeobecnosti platí pravidlo, že čím sýtejšia farba je, tým silnejšie na nás vplýva.

Biela

Biela je farba nevinnosti a čistoty a práve z toho dôvodu je považovaná za farbu neviest. Bielu majú v obľube vyrovnaní, úprimní a sebavedomí ľudia. Priaznivo vplýva na naše telo a z toho dôvodu je vo veľkej miere využívaná najmä v interiéroch. Presila bielej farby však na nás môže pôsobiť príliš sterilne.

Červená

Túto farbu veľa ľudí v láske vôbec nemá. Červená je totiž veľmi výrazná a agresívna farba. Má silný emocionálny náboj, ktorý sa často spája najmä s láskou. Prebúdza v nás vášeň, priťahuje úspech a priaznivo pôsobí proti únave. S červenou to netreba preháňať, ak ju však zaradíme do svojho života, vyvarujeme sa depresiám, chudokrvnosti reumatickým problémom. Ak držíte diétu, na červenú si dajte radšej pozor, pretože práve táto farba v nás vzbudzuje chuť do jedla.

Žltá

Žltá má v farebnom spektre nesmierne dôležité miesto. Mimoriadne pozitívne pôsobí na naše myslenie a podporuje chuť do života. Podporuje našu pohybovú a nervovú sústavu a dokonca zlepšuje našu pamäť. Žltá dodá svetlo do pochmúrnych dní a je nositeľom dobrej nálady. Je to farba mimoriadne cieľavedomej a živelnej ženy, ktorá vie, čo od života chce.

zdroj: Pixabay.com

Zelená

Farba prírody a všetkého živého je zelená. Práve táto farba skutočne upokojuje a pozitívne pôsobí na náš nervový systém a myslenie. Zelená dokonca dokáže zmierniť migrénu a potláča chuť do jedla. Zelená priaznivo vplýva na naše medziľudské vzťahy, činnosť mozgu a náš zrak.

Modrá

Farbou pokoja, oddychu, slobody a harmónie je modrá. Modrá je pre ľudí mimoriadne prospešná najme v období zvýšeného stresu, kedy potrebujeme zvýšiť našu koncentráciu. Modrú majú zvyčajne v obľube ľudia, ktorí sú duchovne založení. V zlej kombinácii však na nás táto farba môže pôsobiť príliš chladno. Modrá dokonca pomáha pri zvýšenej teplote a zápalových ochoreniach.

Čierna

U nás je čierna považovaná za farbu smútku a konca. Ide však o farbu vzkriesenia. Čierna je mimoriadne silná, pretože v sebe pohlcuje celé farebné spektrum. Najčastejšie sa k nej hlásia mimoriadne svojrázne ženy, ktoré chcú dať najavo svoj vlastný názor. Príliš veľa čiernej v nás môže vyvolať pocit nepokoja a strachu, ak ju však máme na oblečení, neprepúšťa k nám žiadne energie a to ani tie zlé.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio