BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Tip na výlet: Víkendové vianočné trhy
zdroj: Pixabay.com

Tip na výlet: Víkendové vianočné trhy

Ani sme sa nenazdali a máme tu december a s ním aj obdobie najkrajších sviatkov roka. K Vianociam neodmysliteľne patrí dobré jedlo, pitie a čas s rodinou a priateľmi. Práve kvôli tomuto všetci milujeme vianočné trhy.

V súčasnosti vianočné trhy nie sú nič nezvyčajné. Nájdete ich v každom väčšom meste a vždy sa tešia obrovskej obľube. Dobrá hudba, bohatý sprievodný program, honosná výzdoba či veľký výber jedla a nápojov je to, na čom si počas sviatkov potrpíme viac než zvyčajne.

Bratislava

Bratislavské vianočné trhy patria každoročne medzi tie najväčšie a najnavštevovanejšie na Slovensku. Trhy v našom hlavnom meste trvajú do 22. decembra. Na potulkách starým mestom si na svoje prídu aj milovníci home-made doplnkov a ručne vyrobených suvenírov. Ak preto neviete, kde kúpiť vianočné darčeky, možno práve tu nájdete to pravé. Sviatočná atmosféra sa tiahne od Hlavného až po Hviezdoslavove námestie. Vianočné trhy však už niekoľko rokov nájdete aj na nádvorí obchodného centra Eurovea.

Viedeň

Medzi najkrajšie, najväčšie a najnavštevovanejšie vianočné trhy v strednej Európe patria tie viedenské. Rakúska metropola si dáva každý rok mimoriadne záležať na vianočnej výzdobe a inak tomu nie je ani teraz. Vianočné trhy nájdete naprieč celou Viedňou, napríklad na Karlsplatz, v zábavnom parku Prater, pred palácom Schönbrunn či na Stephansplatz. Najväčšej obľube u návštevníkov sa však tešia tie na Rathausplatz. Pred známou viedenskou radnicou to každý rok vyzerá ako v zimnej rozprávke. Nájdete tu viac než stovku stánkov, klzisko s rozlohou 3,000 m², kolotoče a mnohé iné atrakcie.

Praha

Trhy na Staromestskom námestí denne ponúkajú bohatý program pre všetky vekové generácie. Vďaka skvelej polohe, môžete ich návštevu spojiť prechádzkou po susediacej parížskej ulici a dopriať si vianočné nákupy na poslednú chvíľu. Pražské vianočné trhy ponúkajú svojim návštevníkom program aj počas silvestrovskej noci, kedy tu zahrá DJ Mikael Van Dikeen.

Budapešť 

Svojskú a nezameniteľnú atmosféru majú aj vianočné trhy v Budapešti. V maďarskej metropole si varené víno, punč a chutné cukrovinky doprajú až do 6. januára. Veľkým lákadlom je tento rok virtuálna šou, ktorá sa každý deň premieta priamo na fasáde Baziliky sv. Štefana. Vychutnať čarovnú atmosféru si môžete do 1. januára.

Najnovšie z kategórie: Cestovanie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio