BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Mišove druhé Vianoce
zdroj: beauty.sk

Mišove druhé Vianoce

Už ich bude aspoň nejako vnímať, teda dúfam. Minulé Vianoce mal akurát pol roka a iba pozeral jak puk na stromček, tento rok by ho už mohol hádam aj zhodiť.

A ja už začínam s prípravami tiež. Nemám upratovačku a ani to neplánujem meniť. Takže umývanie okien a podobné srandy si robím sama. Mám to nejak tak spojené s Vianocami - vôňa okeny a diavy (možno niekto ani netuší, čo to je), je pre mňa úplne najviac vianočná. Ale pri dieťati to chce normálne logistiku! Keďže Mišo spí cez obed 2-3 hodiny, vždy si nájdem takú činnosť, ktorú v tom čase mám šancu stihnúť.
Kedysi by som umyla okná a vyleštila celý dom za 1-2 dni. Teraz mi to trvá 2 týždne.
Teraz to vyzerá asi takto:
pondelok - umyť okná na obývačke (mám preskelnú polovicu obývačky)
utorok - ostatné okná na dome
streda - oprať a zavesiť záclony
štvrtok - umyť komplet kuchyňu (skrinky, poličky, všetko)

.......

Menšie veci sa dajú spraviť aj s Mišom, ale tak nebudem umývať kúpeľňu s ním, nech čuchá tie výpary. A raz mi už vôňu do záchodu zjedol, takže kým nemá toľko zdravého rozumu, koľko by možno bolo treba, z týchto činností ho vynechám. A klobúk dole pred mamami, ktoré majú jedno-dve a viac detí doma za zadkom a zvládnu toto všetko ľavou zadnou.

A čo sa darčekov týka, žiadna kopa darčekov sa pod stromčekom konať nebude. Mišo má úplné "antihračkové" obdobie, kedy iba spieva, tancuje, jazdí na mini motorke, hráme naháňačky a schovávačky. Takže nasilu mu hračky vnucovať nejdem.  Ale Bohuško (a.k.a. Ježiško) mu vyrobil - podľa mňa najdokonalejší darček - hraciu stenu, na ktorej má všetko, čo ho baví (hlavne kľučky od okien a vypínače – fungujúce! :D ) a to celé mu primontujeme na stenu.

Buba


Neskromne prehlasujem, že Mišo má najlepšieho ocina na svete!

(ps. Mišo ešte nevie povedať „ocko“, takže na Bohuška kričí „koko“ – to len tak pre istotu, že keby ste nás niekde stretli a počuli Miša toto kričať).

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio