BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Tip na výlet: Rozprávkové Vysoké Tatry
zdroj: instagram.com/razemwgorach

Tip na výlet: Rozprávkové Vysoké Tatry

Väčšina z nás má na cestovateľskom zozname exotické krajiny, ako Thajsko, Dubaj či Havaj. Netreba však zabúdať ani na krásy Slovenska. Každý Slovák by mal aspoň raz navštíviť zasnežené Vysoké Tatry.

Medzi najväčšie turistické lákadlá Slovenska patria nepochybne Vysoké Tatry. Naše najvyššie pohorie už dávno nie je len rajom, pre milovníkov horských túr. Ak máte radi pohodlie, luxus a magickú atmosféru, určite si tu prídete na svoje. Najmä počas Vianoc Vysoké Tatry ponúkajú neopakovateľnú atmosféru, ako z rozprávky. 

Ak neviete, čím svojho milého potešiť pod vianočným stromčekom, môžete ho prekvapiť práve pobytom v jednom z množstva hotelov v lone prírody. Tatry ponúkajú servis, aký nikde inde na Slovensku nenájdete.

Nablýskaný hotel

Ak si potrpíte na luxus a špičkový servis, priamo na Štrbskom Plese nájdete jedinečný hotel zo siete Kempinski. Ide o jediný hotel tejto spoločnosti na Slovensku a víkend v ňom vás môže stáť poriadne dlho. Ak však siahnete hlbšie do vreca, nebudete ľutovať. 

S prepychovou atmosférou hotelového komplexu ide ruka v ruke výborné jedlo. Čerešničkou na torte je wellness s azda najkrajším výhľadom na Slovensku. To určite ocenia najmä všetky dámy, ktoré hľadajú nejaký ukážkový fotopoint.

Božský výhľad

Ak už idete do tatier, nezabudnite na turistické topánky. Ak vás neodradí pár kilometrov v nohách, určite by ste mali aspoň raz za život na vlastnej koži okúsiť Lomnický štít. S výškou cez 2 6000 metrov nad morom ide o druhý najvyšší vrch na Slovensku. Nemusíte sa báť, cestu na vrchol vám uľahčí lanovka.

Ak nechcete odísť na prázdno, lístky na lanovku by ste si kvôli veľkému záujmu mali kúpiť niekoľko dní dopredu. Ak budete mať šťastie na počasie, naskytne sa vám výhľad, aký nikde inde na Slovensku ani široko ďaleko nenájdete. Fotografia zo známej vyhliadkovej plošiny je jednoducho must-have!

zdroj: instagram.com/denika_d

Čas na zábavu

Ak sa do Tatier chystáte spolu s celou rodinou, toto je vaša povinná zastávka. Neďaleko Tatier sa nachádza jeden z najväčších aquaparkov na Slovensku. Popradský Aquacity Poprad ponúka niekoľko bazénov a tobogánov, ktoré sú otvorené celoročne.

Pre návštevníkov je navyše každý večer pripravená laserová šou. Ak radšej oceníte pokoj, môžete využiť ničnerobenie v saune, vírivke alebo snežnej jaskyni. Na záver dna vám navyše ostane čas na prechádzku centrom Popradu.

Najnovšie z kategórie: Cestovanie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio