BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Ako pred zimou chrániť svoju pokožku?
zdroj: Pixabay.com

Ako pred zimou chrániť svoju pokožku?

Zima síce vyzerá ako z rozprávky, no pre našu pokožku je náhly teplotný skok hotové peklo. Niektoré ženy znášajú toto ročné obdobie bez problémov, iné sa už nevedia dočkať jari.

Keď teplota teplomeru klesá pod nulu, väčšina z nás celkom prirodzene odrátava dni do leta. Ešte horšie je na tom naša pokožka, pre ktorú je zima to najhoršie ročné obdobie. Naše póry sa zužujú, kožný maz je hustejší a vzduch v uzavretých priestoroch je kvôli kúreniu príliš suchý.

Správna kúra

Každá žena a rovnako tak aj jej pleť je iná. Preto aj samotná starostlivosť vyžaduje individuálny prístup. Najmä počas chladných dní by sme svojej tvári mali dopriať vyživujúcu masku, ktorá našu pokožku obohatí o potrebné vitamíny A a E a zbaví ju nečistôt. Samozrejmosťou sú krémy. V tomto období by sme mali siahnuť po tých mastnejších krémoch, ktoré chránia pred vlhkosťou.

Ďalšiu chybu, ktorej sa dopúšťame doma ale aj v práci je vetranie. Väčšina z nás na otvorené okno počas chladných dní úplne zabúda, no prísun čerstvého vzduchu je mimoriadne dôležitý. Ideálnou voľbou, ako sa vyvarovať suchému vzduchu a dosiahnuť správnu vlhkosť ovzdušia ej kúpa zvlhčovaču alebo odparovaču.

zdroj: Pixabay.com

Životospráva

Toľko omieľanou a aj v tomto prípadne mimoriadne dôležitou je správna životospráva. Nemali by sme zabúdať na dostatok spánku, pravidelnú stravu a príjem tekutín. Najväčším strašiakom pre suchú pleť sú cigarety a alkohol, ktoré by sme si mali úplne odpustiť. 

Uškodiť nám v tomto období môžu aj drastické diéty, ktoré fungovaniu našich mazových žliaz vôbec nepomáhajú. Chrániť by sme svoje telo mali aj navonok. Ak nemáte na výber a musíte sa vydať do ulíc, nezabúdajte na teplé oblečenie. Hrubý šál či pletená čiapka je navyše mimoriadne trendy a váš outfit dokáže rozžiariť.

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio