BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Aké produkty dokážu pomôcť pri starostlivosti o pleť? Týchto 7 vychytávok máme odskúšaných na vlastnej koži
zdroj: unsplash.com

Aké produkty dokážu pomôcť pri starostlivosti o pleť? Týchto 7 vychytávok máme odskúšaných na vlastnej koži

Dva tampóniky a tekutý odličovač naozaj nestačia, pretože nedokážu pleť dokonale odlíčiť. Ako teda docieliť čistú a rozžiarenú pleť?

Niekedy to trvá naozaj dlho kým si nájdeme dokonalú kombináciu produktov na starostlivosť o pleť. Ráno strávime líčením niekoľko desiatok minút až hodinu a večer by sme to najradšej odbili dvoma vatovými tampónikmi a tekutým odličovačom. Takáto večerná rutina je však naozaj nedostatočná a ak ráno strávite líčením 30 minút, večer by ste starostlivoti o pleť mali venovať aspoň štvrťhodinku. Pleť sa vám za to určite vo vyššom veku odvďačí. Aké sú teda "must-have", obľúbené a najmä z vlastných skúseností overené, produkty a doplnky výživy?

Voda

Stokrát "omielaná" a napriek tomu stále podceňovaná. Je naozaj esenciálnou zložkou pre krásnu a žiarivú pleť. Môžete na seba aplikovať najdrahšie a najkvalitnejšie produkty dostupné na trhu, avšak pri nedostatočnom príjme tekutín jednoducho peknú a čistú pleť nedocielite. Osobne som mávala problém s pitím už odmalička, raz ma dokonca zo školy odviezli do nemocnice kvôli dehydratácii a zostala som tam ležať na infúziach. Jednoducho som nepociťovala smäd a potrebu napiť sa. Ak máte aj vy problém s pitím (vody), skúste si ho nejak spríjemniť. Kúpte si peknú fľašu, napríklad so slamkou, ktorú budete mať vždy so sebou. Ak vám nechutí čistá voda, pridajte si do nej lístky mäty a čerstvú citrónovú šťavu či iné ovocie. 

A post shared by VOSS Water (@vossworld) on

Chlorella

Tento malý zázrak funguje ako pomyselná špongia na odpad v tele. Všetko zlé na seba naviaže a odplaví z tela. Vedeckých článkov o jej úžasných účinkoch nájdete na internete mraky, avšak ak si ju nevyskúšate na vlastnej koži, aj tak nám neuveríte. Chlorellu som začala užívať na odporučenie kamarátky, ktorá si nevedela vynachváliť svoju pleť bez jedinej vyrážky. Začala som teda pravidelne každé ráno užívať 3 tabletky a už po mesiaci si benefity tohto zeleného zázraku neviem vynachváliť. Nikdy som nepatrila k tým šťastným ženám, ktoré majú jednoducho od prírody dokonalú pleť a teraz dokážem sebavedomo výjsť na ulicu aj bez make-upu a aj bez komplexov.

Penový odličovač

Ak ste aj vy "stará" škola a na odlíčenie vám stačia vatové tampóniky či modrá Nivea, nedivíme sa. Dlhé roky som sa takto sama odličovala a neuvedomila som si, že tým pleti vôbec neprospievam, naopak škodím. Vatové tampóniky síce dokážu prevažnú väčšinu make-upu odlíčiť, avšak trvá to neuveriteľne dlho a výsledkom je tvár začervenaná od nekonečných krúživých pohybov. Omnoho rýchlejšou, príjemnejšou a pre pleť šetrnejšou alternatívou sú zázračné penové odličovače. Spočiatku som bola voči nim skeptická, pretože mám naozaj citlivé oči a pri akomkoľvek kontakte s nevhodným odličovačom ma začali páliť. Táto alternatíva je však vhodná naozaj pre každú pleť, stačí si "namydliť" penou tvár, opláchnuť a ste odlíčená. Žiadne úmorné krúživé pohyby a 10 spotrebovaných vatových tampónikov.


A post shared by @dm_alverde on

Bahnový umývací krém

Pre ešte lepší pocit a ešte čistejšiu pleť si v ďalšom kroku vyčisti tvár ešte raz. Tento vegánsky umývací krém s liečivým bahnom síce naozaj vyzerá ako bahno z kaluže zriedené s vodou, no napriek tomu dokonale čistí pokožku a odstraňuje nečistoty. Má príjemnú krémovo-gélovú konzistenciu, narozdiel od predchádzajúceho odličovača nepení, nevysušuje ani nepríjemne nesťahuje pleť.

A post shared by @dm_alverde on

Kávový peeling

Čo ma osobne odrádzalo od používania akýchkoľvek bežných peelingov bol ten pocit "po". Stiahnutá, vysušená pokožka mi totiž vôbec neprišla správne ošetrená týmto spôsobom. Neskôr som sa náhodne dostala k vzorke kávového peelingu Mark Scrub, ktorý za seba rozhodne musím odporučiť všetkými desiatimi. Okrem toho, že jeho aplikácia je neuveriteľne príjemná, naozaj neskutočne voní. Počas aplikácie si ním môžete jemne pomasírovať tvár a následne ho nechať pôsobiť približne 10 minút. Výsledkom bude hydratovaná pleť, ako keby si sa práve nakrémovali. Odporúčam použiť pred líčením, pretože make-up na hladkej a vyživenej pleti omnoho lepšie vydrží počas dňa.


A post shared by Scrub MARK (@scrub_mark) on

Tea Tree Oil

Tento produkt je taký malý zázrak, ktorý by nemal chýbať v žiadnej dámskej kúpeľni. Je to jedna z vychytávok, ktorú som taktiež začala používať na dobré odporúčania kamarátok a odvtedy mi už neraz zachránil krk. Poznáte to, keď sa vám spraví podkožná zapálená vyrážka, ktorá už večer začne naberať objem a vy sa strachujete čo si na tvári nájdete do rána? Alebo keď sa neovládnete a nejakú vyrážku na tvári vytlačíte? Práve na tieto okamihy je Tea Tree Oil ako stvorený. Tento S.O.S. produkt nielen že miesto vydezinfikuje a vysuší, ale urýchli aj hojenie. Jeho aplikácia pred spaním, priamo na postihnuté miesto, dokáže do rána zázraky, Prenikavá špecifická vôňa pravdepodobne nebude vyhovovať každému, ale účinky si nebudete vedieť vynachváliť.

Textilné masky

Všetky vyššie spomenuté produkty sú viac-menej vhodné na každodenné používanie. Avšak čas od času nezaškodí pleti dopriať aj výživnú bombu v podobe textilnej masky. Tie sú inšpirované ázijskými skrášľovacími rituálmi a z obrovského množstva, ktoré je aktuálne na trhu si môžete vybrať akýkoľvek typ vhodný práve pre vás. Príjemne chladivý pocit vám pri víkendovej relaxácii určite dobre padne a výsledkom bude krásna hydratovaná a žiarivá pleť. Tieto masky vám určite zachránia život po prehýrenom víkende a dodajú svieži look, aj keď ste toho veľa nenaspali.

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio