BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Mišo ma zase raz dojal
zdroj: beauty.sk

Mišo ma zase raz dojal

Vedela som, že moje dieťa je extrémne vnímavé a citlivé, ale že prejaví až toľko súcitu ku mne, s tým som nepočítala.

Každé ráno vstávam o 6:55 na môj "živý budík", ktorý som si sama (a za pomoci doktora) porodila. A vždy, keď budík z vedľajšej izby zakričí, že už je hore, vyskočím na rovné nohy a utekám ho vybrať z postieľky. Aj pred pár dňami rovnaký scenár, akurát, že som nevyskočila na rovné, ale nejaké krivé nohy a tak ma krútilo, že som ledva do jeho izby došla. Cítila som sa hrozne slabá, krútila sa mi hlava a nevládala som stáť na nohách. To už som tušila, že niečo nie je dobre, ale pri dieťati na úvahy o tom, či mi je alebo nie je dobre proste nie je čas.
Dieťa musí niekto prebaliť, prezliecť, umyť, urobiť raňajky a nakŕmiť ho.  Tak som fungovala ako každé ráno, lebo hladné dieťa nie je milé dieťa. Po raňajkách sme mali ísť plávať, už som mala na sebe oblečené plavky, keď v tom hop - utekačka na záchod. Už mi bolo jasné, že plávanie musím zrušiť.
Mamy vedia, že keď sú samé s dieťaťom, nikdy sa v kúpeľni nezatvárajú, lebo dieťa je schopné tie dvere aj rozkusať od nervov, keď nevie, čo mama robí.
A teda Mišo ma 1x v živote videl vracať. A potom ešte asi ďalších 5x. Chúďatko, pozeral jak puk na túto akciu. A nie, nie som tehotná, len nejaký blbý stav došiel. Nie druhý stav. A to už ma zviezlo na zem a moje telo potrebovalo ležať.
Mišo stále pozeral, či si robím srandu, že namiesto hrania si líham ku hračkám na zem. Ale som mu na férovku povedala, že mi je nejak čudne a hrozne nevládzem behať, naháňať sa a ani hrať schovávačky. Ja doteraz neviem, či to pochopil, nepochopil, alebo skôr vycítil, ale nechal ma ležať celý deň! Niekedy si ku mne sadol a iba tíško sedkal a pozeral na niečo v telke, niekedy mi priniesol knižku, tak som mu čítala, potom sa pri mne sám hral s kockami, autíčkami, skladačkami....
Skrátka prehral sa pri mne celý deň a vôbec odo mňa neodišiel. Inokedy ma ťahá ako šialený za ruku, že "postav ma do okna", "poďme von na ulicu", "poď ma naháňať". Teraz nič z toho. Mala som horúčku, veľakrát som zaspala, väčšinu z toho dňa si nepamätám, doteraz neviem, ako som mu dokázala dať obed, prebaľovať ho a podobné srandy - asi nejaký materinský pud mi nedovolil umrieť v ten deň.
A keď o 19:00 prišiel Bohuško z práce, vedela som, že "mi padla" - padol mi kameň zo srdca a ja som padla do postele. Stále v plavkách!

Buba

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio