BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Pozor na vianočné maškrty: Ako jesť a nepribrať?
zdroj: Pixabay.com

Pozor na vianočné maškrty: Ako jesť a nepribrať?

Pred letom ste tvrdo dreli, aby ste mali postavičku ako zo žurnálu? V tom prípade by ste nemali zabúdať na svoje zásady ani počas sviatkov.

Vianoce už sú za rohom a s tým aj množstvo lákavých dobrôt. Zemiakový šalát či vianočné pečivo si väčšina z nás počas sviatkov neodpustí. Ak to však s maškrtením preženiete, môžete to poriadne dlho ľutovať.

Pravidelná strava

Ani počas vianočného zhonu by ste nemali zabúdať na pravidelné stravovanie. Ak je vaše jedlo naučené na raňajky či olovrant, nemali by ste naň zabúdať ani počas sviatkov. Na tento fakt by ste mali myslieť aj u štedrovečerného stolu. Nie je nutné, aby ste toho do seba nahádzali čo najviac. Radšej si doprajte menšie porcie a zvyšok si odložte na neskôr.

Chuť na sladké

Všade kam sa pozriete sú samé koláče? To ešte neznamená, že ich nemôžete odmietnuť. Ak dostanete chuť na sladké, tak radšej siahnite po sušenom ovocí. To si navyše pokojne môžete počas roku nasušiť aj doma a predísť tak neželaným chemickým a konzervačným látkam. Chuť na sladké vám môže pomôcť zahnať aj kocka horkej čokolády alebo lyžička medu. Ak ani napriek tomu neviete odolať koláču, doprajte si ho radšej dopoludnia, kedy máte stále dostatok času spáliť neželané kalórie.

Dostatok pohybu

Nie len počas Vianoc, ale celkovo počas zimy sa nám do športu moc nechce. Ak ste si po lete povedali, že si od cvičenia dávate pauzu, mali by ste stále myslieť na to, že čím dlhšie ničnerobenie si poprajete, tým ťažšie sa vám opäť bude vracať do pohybu. Je úplne jedno, či si nájdete čas ráno alebo večer, vaše telo ocení akýkoľvek pohyb. Ak vás nebaví fitnescentrum a vonku vás odrádza zima, môžete vyskúšať plávanie, prípadne nejaké hodiny tanca či jógu.

Najnovšie z kategórie: Jedlo

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio