BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Bojujete s hladom? Príčiny môžu byť rôzne. Napríklad aj toto
zdroj: pixabay.com

Bojujete s hladom? Príčiny môžu byť rôzne. Napríklad aj toto

Hlad je pre každého z nás dôležitý. Ak ho však pociťujete neustále, a to i vtedy, ak ste v podstate najedení, treba zbystriť pozornosť. Pravdepodobne vám chýba niečo z tohto.

Nedostatok spánku

Určite ste postrehli, že hlad vníma vaše telo inak, ak prebdiete noc a inak, ak si doprajete minimálne sedem hodín spánku. Nie zbytočne sa hovorí, že spánok je tiež liekom. Na neustály hlad zaručeným. Skúste pravidelnejšie spávať dlhšie ako len pár hodín a čoskoro sa i vaše stravovacie návyky môžu zmeniť. A tiež vaše telo sa bude správať úplne inak. 

Málo vlákniny alebo bielkovín

Potraviny s nízky obsahom vlákniny prejdú rýchlo tráviacim traktom, a tak sa pocit hladu dostaví oveľa rýchlejšie. Snažte sa preto jesť pravidelne dostatočné množstvo čerstvej zeleniny či ovocia a celozrnných výrobkov.

Neustály pocit hladu môže byť spôsobený i nedostatočným množstvom bielkovín. Práve tie sú veľmi kľúčové - pomáhajú nám udržiavať pocit sýtosti oveľa dlhšie. Ak do svojho stravovacieho režimu pridáte proteíny, tak hlad rýchlo zmizne. A kombinovať ich môžete i s ovocím. 

Veľké prestávky medzi jedlami

Taktiež jedna z príčin, prečo neustále máte pocit, že ste hladní. Ak si medzi raňajkami a obedom, alebo obedom a večerou doprajete dlhšie prestávky ako 3-4 hodiny, tak to nie je výhra. A ani to, ak si medzi hlavnými jedlami nedáte nič iné. Mále, ale výživné drobnosti by ste si mali dopriať i pred obedom i pred večerou. Ak nebudete mať pravidelný stravovací režim, tak vaše telo bude vysielať mozgu signál, že je neustále hladné. 

Stres

Čo si budeme hovoriť. Stres je spúšťačom mnohých chorôb či problémov a pokojne môže stáť i za vašim neustálym hladom. Ak máte pocit, že sa stresujete v podstate non-stop, či už v práci, doma alebo pri priateľoch, nie je to dobré znamenie. A ešte horšie je, že tento stres má potrebu veľa ľudí zajedať a nie veľmi zdravou stravou. Tým, že budete do seba hádzať prázdne kalórie sa nijako nezasýtite. Takže nepodliehajte emóciám a myslite opäť na to, že s pevným stravovacím režimom nejaký ten stres možno odbúrate. 

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio