BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Horúce trendy v cvičení na rok 2019: Kto si trúfne na Fire Jogu?
zdroj: pixabay.com

Horúce trendy v cvičení na rok 2019: Kto si trúfne na Fire Jogu?

Každoročne vychádzajú rôzne rebríčky s novinkami, ktoré budú trendmi nasledujúcich 12 mesiacov. A oblasť fitnessu nie je žiadnou výnimkou. Toto sú najväčšie trendy v cvičení na rok 2019. Tak čo vyskúšate ako prvé?

HIIT trochu inak

Trend, ktorý dominoval najmä v roku 2018 bude mať svojich stúpencov i tento. Ale pozor, prichádza malá zmena. Novým trendom je spojenie s power jogou, ktoré dostalo pomenovať Fire Joga. Na prvé počutie to znie super, nie? Tak čo takto to ísť otestovať?

Druhou novinkou v spojitosti s HIIT je skracovanie tréningu. Vraj nám bude pokojne stačiť 15 minút tohto cvičenia. Podľa odborníkov je to ideálny čas, kedy človek dokáže skutočne zamakať a tak vložiť do cvičenia všetko. A i štvrť hodinkové tréningy majú veľmi priaznivý vplyv na našu figúru. Ideálne cvičenie pre večne zaneprázdnených ľudí, čo poviete? 

Cvičenie mysle

Každý to pozná. V podstate by ste si aj chceli zacvičiť, len sa neviete dokopať k tomu. Nejde v tomto prípade ako akúsi lenivosť. Občas hlava nepustí. A odborníci zo sveta cvičenia by sa práve v tomto roku chceli zamerať i na takýto druh tréningu. Mentálny tréning by mal pomôcť hlavne psychicky sa namotivovať na splnenie našich cvičebných plánov. Znie to síce zaujímavo, no v praxi si to nevieme celkom predstaviť. Ale prečo to neskúsiť...?

Virtuálni tréneri

Dobrá správa pre každého, kto nepreferuje fitness centrá, no zvažuje spoluprácu s trénerom. Vďaka technike dnes už nie je žiadnym problémom zaobstarať si fitness trénera online. A i takíto virtuálni tréneri vás môžu slušne motivovať a ťahať vpred. Ak teda radi cvičíte v pohodlí obývačky, ale chcete, aby to cvičenie malo naozaj zmysel, možno táto forma tréningu bude pre vás ideálnou voľbou. 

Tréning na mieru

Pomaly, ale isto sa končí éra skupinových lekcií. Dnes čoraz viac ľudí túži po tréningu ušitom na mieru. A neriešia pri tom finančné prostriedky. Jednoducho tí, ktorí ozaj chcú na sebe zapracovať, si nechajú "ušiť" tréning na mieru. Práve individuálny prístup a cvičenie zamerané na potreby človeka vyhľadáva množstvo ľudí. Preto ho odborníci zaradili medzi hity tohto roka. 

Najnovšie z kategórie: Fitness

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio