BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Prekvapiví víťazi Zlatých glóbusov: Favoriti nakoniec pohoreli!
zdroj: TASR/AP

Prekvapiví víťazi Zlatých glóbusov: Favoriti nakoniec pohoreli!

V noci z nedele na pondelok sa filmové a seriálové hviezdy stretli v hoteli Beverly Hilton pri príležitosti odovzdávania Zlatých glóbusov.

Víťazi vs. porazení

Takmer 4-hodinovú ceremóniu premiérovo uvádzal obľúbený komik a herec Andy Samberg s herečkou Sandrou Oh, ktorú poznáme najmä zo seriálu Klinika Grace. Pozvanie na slávnostný večer prijali takmer všetci umelci, ktorí patria v súčasnosti medzi najžiadanejšie tváre v Hollywoode. Na červenom koberci tak nechýbali Lady Gaga, Bradley Cooper, Steve Carell, Gina Rodriguez, Jamie Lee Curtis, Idris Elba, Dick Van Dyke, Chrissy Metz, Catherine Zeta-Jones, Felicity Huffman, Ben Stiller, Michael B. Jordan, Mike Myers, Harrison Ford, Halle Berry, Lena Waithe, Jim Parsons, Sterling K. Brown, William H. Macy, Lupita Nyong'o, Johnny Galecki, Kaley Cuoco, Justin Hartley, Chadwick Boseman, Saoirse Ronan, Octavia Spencer a desiatky ďalších známych tvári.

Nominácie na 76.ročník boli zverejnené už pred pár týždňami a mnohých neprekvapili. Najviac ich získala životopisná komédia Vice o Dickovi Cheneym, pričom v seriálovej zóne bodoval seriál American Crime Story zobrazujúci prípad vraždy známeho novinára Gianniho Versaceho. A podarilo sa teda favoritom naplniť očakávania? V podstate veľmi ani nie. Hollywoodska asociácia zahraničných novinárov svojim hlasovaním celkom prekvapila. Zrejme najväčším prekvapením bola kategória Najlepšej dramatickej herečky v hlavnej úlohe. Favorizovaná Lady Gaga nepremenila nomináciu na víťazstvo. Sošku si napokon odniesla Glenn Close za úlohu v snímke The Wife. Bodovala dokonca i moderátorka programu. Sandra Oh si ako prvá žena ázijského pôvodu prebrala cenu a to za hlavnú úlohu v dramatickom seriáli.

TASR/AP

Ďalším prekvapením bol neúspech favorizovaného filmu Vice. Hlavnú cenu sa mu nakoniec nepodarilo získať, namiesto neho v kategórií zabodovala snímka Green Book. Najlepším filmom sa nakoniec predsla len stal favorit - film Bohemian Rhapsody. Cenu pre Najlepšieho herca v dráme si odnášal jeho hlavný predstaviteľ - Rami Malek. Tento rok si cenu Cecila B. Demilla za celoživotné dielo odniesol herec Jeff Bridges. A po prvýkrát bola odovzdaná i obdobná cena v televíznej tvorbe. Udelené bola herečke Carol Burnett, podľa ktorej sa nakoniec cena bude volať.
Najlepším animovaným filmom sa stal Spider Man a cudzojazyčným Rome, ktorý si taktiež odnášal cenu v kategórií Najlepšia réžia. Lady Gaga síce cenu ako herečka nezískala, ale jej pieseň z filmu Zrodila sa hviezda áno. Song Shallow porazil konkurenciu, a tak aspoň niečo sa ušlo známej umelkyni. Jedným z mála favoritov, ktorí nakoniec získali Zlatý glóbus bola miniséria American Crime Story zobrazujúca prípad vraždy známeho novinára Gianniho Versaceho.

Tohtoročnou ambasádorkou cien sa stala dcéra jedného z najsexi hercov - Idrisa Elbu Isan.
Ak vás zaujíma kompletný zoznam víťazov, prezrieť si ho môžete na oficiálnej stránke tu.

TASR/AP

Najnovšie z kategórie: Celebs

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio