BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Hurá sneh!
zdroj: beauty.sk

Hurá sneh!

Zatiaľ sa z neho teším iba ja, Mišovi je ukradnutý!

Ja som sa nevedela dočkať, kedy už konečne nasneží, lebo Mišo dostal od Ježiška sánky. Sedkal si na nich, zaparkovaných v obývačke, každý deň. Myslela som si, že keď ich konečne vytiahneme do snehu, že sa zblázni od radosti, bude sa jašiť, výskať, tlieskať... trt makový. Nič.
Doobedu, keď už bolo všetko mega biele, som dieťatko naobliekala, najprv z chodby vyhodila do snehu sane a potom aj jeho.
Posadila som ho do sánok, rozbehla som sa, s mobilom v ruke so zapnutou kamerou som namierila na Miša a v momente som to oľutovala. Mišo na mňa pozeral štýlom: "Maminka, šibe ti? Nie si trošku premotivovaná?"
Tak nič, ťahala som ho, bez náznaku emócie v jeho tvári, cez tri ulice, sedel, lebo mi asi nechcel pokaziť radosť. Ale po chvíli ho to naozaj začalo nudiť a našiel lepší spôsob zábavy so sánkami - vyskakovať z nich za jazdy a naskakovať na ne za jazdy. 16x ma porazilo počas tej prechádzky, lebo som každý meter stála a dvíhala ho zo zeme, lebo taký naobliekaný sa ledva hýbal.
Nevadí, s úsmevom som dokráčala domov - s úsmevom preto, aby si susedy nemysleli, že ma táto prechádzka nebavila. Ale nebavila.
Nič, Mišo ale spal na obed ako zabitý, hovorila som si, že možno sa počas jeho spánku niečo zmenilo, snívalo sa mu o sánkach alebo niečo také a bude šťastný, keď ho znova na ne posadím. I teda som nás poobede obliekla zas, vyhodila z dverí sane aj Miša a rozbehla som sa. Bežala som rýchlo, aby nestihol vyskočiť. Ale v tej rýchlosti som si zas ja nevšimla, že ťahám prázdne sánky a dieťa je vyvalené pri chodníku v záveji snehu. Ako som letela so sánkami cez chodník, tak mi asi vypadol, neviem. Matka roka sa zase raz predviedla. I teda som bežala po neho, usmieval sa, takže mi to rovno asi aj odpustil.
Chvíľu sa aj nechal ešte ťahať, chvíľu kráčal popri sánkach a keď sme šli okolo nášho domu, rozbehol sa k nemu a zobral si z dvora svoju motorku. Taký bol šťastný, že je konečne na mašine, ktorá je menej trápna a nudná ako sánky.
Premotivovaná mamička teda sklopila uši a nechala dieťa jazdiť v závejoch snehu na motorke a tajne som dúfala, že nás uvidí čo najmenej ľudí a nepomyslia si, že som úplný debil a neposielam svoje dieťa sa motorkovať do snehu.
Aké z tohto plynie ponaučenie?
Nijaké.
A zajtra ho na tie sánky posadím zas, ha!

Buba

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio