BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Nebezpečné zlozvyky: Tieto 4 chyby robí v kúpeľni takmer každý
zdroj: Samphoto

Nebezpečné zlozvyky: Tieto 4 chyby robí v kúpeľni takmer každý

Pozor na tieto zlozvyky!

Zubné kefky

Na uložení kefky vo vašej kúpeľni záleží viac, ako by ste čakali. Tak napríklad, vedeli ste, že by sa kefky medzi sebou nemali dotýkať? Ani len letmo. Každá musí byť poriadne od seba, aby ste si s partnerom či iným rodinným príslušníkom neprenášali baktérie medzi sebou. A rovnako tak nikdy nedávajte kefku po vyčistení do obalu. Nechajte ju vyschnúť do sucha. V opačnom prípade sa medzi štetinkami vplyvom vlhka začnú tvoriť baktérie. A samozrejme, dôležitý je aj interval menenia zubnej kefky. Vhodná doba používania jednej kefky je mesiac. Ak prekonáte nejakú virózu, alebo máte opar či afty, treba vymeniť okamžite, ako sa uzdravíte.

Správny počet uterákov

Na každú činnosť by ste mali mať iný uterák. Na umývanie tváre jeden, na ruky druhý a na sprchovanie tretí, na intímne partie štvrtý. Ak by sme chceli byť puntičkári, tak povieme, že na vlasy piaty... Ale zas takí prísni byť nechceme. Čo je však neodpustiteľné, je používanie uterákov dlhšie ako týždeň. Ak nebodaj používate tie isté uteráky dlhšie ako sedem dní, tak sa v podstate zbytočne umývate. Za ten čas sa stihli na nich usadiť baktérie.

Pozor na dosku

Tak schválne, koľkí z vás dávajú dosku dole pri splachovaní? Tento návyk by mal byť automatický. Pri splachovaní sa totiž baktérie z misy môžu dostať von do vzdialenosť 2 metrov.... Tak nabudúce si dobre rozmyslite, či sklopíte dosku.

Holenie

Mnoho dlhoročných párov má zaužívané i používanie jednej žiletky. Na všetko. To je rovnako nepredstaviteľné, ako by ste sa mali deliť o spoločnú zubnú kefku. Každý by mal mať svoju vlastnú žiletku a ideálne na každú časť tela inú. Nezabudnite ich taktiež pravidelne meniť. Počas letných dní, kedy asi používame žiletky o niečo intenzívnejšie, by sme po nových mali siahnuť po 7-10 dní. Z hygienických dôvodov.

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio