BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Odmieta váš priateľ sex? Môže byť za tým i niečo iné, ako len ďalšia žena
zdroj: Samphoto

Odmieta váš priateľ sex? Môže byť za tým i niečo iné, ako len ďalšia žena

Máte pocit, že váš sexuálny vzťah s partnerom je na bode mrazu? Nemusí isť o neveru. Možno máte pri sebe "len" asexuála.

Máte doma asexuála?

Muži, rovnako tak i ženy, ktorí sa považujú za asexuálov, jednoducho nepociťujú potrebu sexu. Nie jej to ale tým, že by ste boli pre svojho partnera nepríťažlivá. Asexualita u ľudí je rôzna, niektorí nepotrebujú, resp. nepociťujú potrebu akéhokoľvek fyzického kontaktu, iným stačia len dotyky ako forma uspokojenia a niektorí však z času na čas sex majú. Podľa prieskumu uverejneného v časopise Journal of the American Medical Association, až 31% mužov má zníženú sexuálnu potrebu. U žien je to číslo však vyššie – až 43%. Dá sa vôbec žiť s takýmto partnerom?

To záleží predovšetkým na tom, ako veľmi je pre vás sex v živote dôležitý. Vzťah s asexuálmi je možno na uspokojovanie potrieb náročný, ale inak je všetko také isté, ako v bežnom vzťahu. Dôležité je rovnako to, v akom veku ste. Zatiaľ čo pre mladšie ročníky by to mohlo znamenať komplikácie, tie staršie dokážu robiť väčšie kompromisy. Ak ste s priateľom dlhodobo vo vzťahu a priznal sa vám k tomu, že je asexuál, nemusíte sa okamžite chytať za hlavu. Dôležité je vypočuť si ho a prípadne nájsť riešenie, ako by vzťah mohol fungovať. Možno by stálo za zváženie vyhľadať psychologickú pomoc. Koniec-koncov, nikdy to nemusí byť stratené. S dobrým prístupom sa všetko môže nakoniec zmeniť.

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio