BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Nebezpečná hviezdna diéta: Ak chudnete týmto spôsobom, radšej s tým skončite
zdroj: pixabay.com

Nebezpečná hviezdna diéta: Ak chudnete týmto spôsobom, radšej s tým skončite

I keď je táto diéta veľmi populárna u mnohých hollywoodskych hviezd, podľa najnovšej štúdie je skôr nebezpečná, ako účinná...

"Jaskynný" spôsob

Počuli ste už o Paleo diéte? Diéte, na ktorú napríklad nedá roky dopustiť i herečka Gwyneth Paltrow? Práve ona je veľkou vyznávačkou "jaskynného" spôsobu chudnutia, vďaka čomu sa stal tento spôsob chudnutia veľmi populárny. Teraz však vyšli na svetlo sveta fakty, ktoré vyvracajú účinky tejto diéty, naopak označujú ju skôr za nebezpečnú.

Už podľa samotného názvu je jasné, že ide o diétu z obdobia, kedy sa stravovalo výhradne len červeným mäsom, zeleninou, rybami a orieškami a rôznymi semiačkami a vynechávali sa mliečne či celozrnné potraviny a rafinovaný cukor, zemiaky aj strukoviny. Niekomu sa síce môže javiť, že spôsob stravovania našich jaskynných predkov je zdravší, ako ten moderný, no nie je tomu úplne tak. Austrálski vedci zistili, že táto diéta neprospieva ani nášmu srdcu, ani črevám. Táto lekárska štúdia skúmala i vplyv paleo diéty na črevné baktérie a zdravie človeka. A výsledok hovorí jasne: u účastníkov štúdie, ktorí sa stravovali výhradne paleo diétou, sa našli zlúčeniny, ktoré sa v črevách tvoria najmä konzumáciou rýb, mäsa a vajíčok. A tieto zlúčeniny stoja za ochoreniami ako rakovina hrubého čreva, diabetes či tvrdnutie tepien.
Pričom zástancovia tejto diéty tvrdia, že je prospešná práve pre ich črevá. No vedúca výskumu, Dr. Angela Genoni ich tvrdenie nepodporuje. Podľa nej sa nenašli rozdiely medzi tými, čo diétu dodržiavajú a tými, čo jedia "klasicky". A však vyznávači paleo diéty sú viac v ohrození vďaka konzumácií červeného mäsa, ktoré je nebezpečné pre srdce.

Ak teda budete chcieť niekedy vyskúšať diéty známych osobností, možno nie je na škodu si čo to o tomto spôsobe chudnutia vyhľadať. A netreba však zabúdať, že strava je jedna vec a poctivý tréning druhá. A každá jedna hollywoodska hviezda je pod drobnohľadom osobného trénera, takže jemu vďačia za svoje postavy a nie diétam...

Najnovšie z kategórie: Jedlo

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio