BEAUTY.sk BEAUTY.sk

3 typy ľudí, ktorých by ste mali zo života okamžite vytesniť
zdroj: pixabay.com

3 typy ľudí, ktorých by ste mali zo života okamžite vytesniť

Netreba byť za každú cenu v kontakte so všetkými, ktorých poznáte. Obzvlášť veľký pozor si dajte na tieto typy ľudí.

Ghosting medzi priateľmi

I keď tento výraz je často spájaný skôr s rozchodom a problémami s milostnými vzťahmi, týka sa aj priateľov. Ak máte v okolí takých, ktorí sa z ničoho nič na čas odmlčia, nereagujú na vaše správy, telefonáty, sú z nich jednoducho duchovia... Tak presne na takých by ste si mali dať pozor. Ak to robia opakovanie bez dôvodu a veľmi dobre vedia, že vám tým nejakým spôsobom ubližujú, tak tento typ priateľov skutočne nepotrebujete. Viditeľne je váš vzťah jednosmerný, vy ste tým, čo dáva a dáva no rovnakej akcie z opačnej strany sa nedočkáte.

Kritici

Čas, ktorý trávite so svojimi priateľmi by vám mal dodať energiu, pozitívnu náladu... No ak je to naopak, ak odchádzate zo spoločných stretnutí úplne vyšťavený, bez nálady, tak niekde je chyba. Možno je za tým váš večne kritický kamarát, ktorému nikdy nič nie je dobre a jediné, čo dokáže je kritizovať. A kritizuje všetko. Nonstop. Ak je to blízky priateľ, nemusíte ho hneď zavrhnúť, len ho napomeňte za to, čo robí. Ak sa to však nezmení, je na čase taktiež prehodnotiť, či vám takýto priateľský vzťah stojí za to. Najmä, ak vás oberá o vašu energiu a pozitívnu náladu. Neustálych kritikov sa však nedá zvládať donekonečna.

Závislí

Poslednou kategóriu sú ľudia, ktorí sú závislí i v dospelosti. Nejakým spôsobom sa nevedia postaviť na nohy, vynucujú si pozornosť a neustálu pomoc od priateľov. Lenže pozor, nie je to tak, že by mali ťažký život... Len nevedia, teda neuvedomujú si, že sú dospelí a nie všetci budú za nich stále všetko riešiť. Títo ľudia sú veľmi nebezpeční, lebo vás môžu vyciciavať nielen emočne, ale i finančne. Keďže vedia zahrať na priateľskú strunu a vy máte potrebu pomáhať... Prehodnoťte ale takýto vzťah. Či naozaj stojí za to. 

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio