BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Poznáte tento elixír zdravia a mladosti? Miluje ho i hollywoodska hviezda Jenna Dewan
zdroj: Instagram.com/jennadewan

Poznáte tento elixír zdravia a mladosti? Miluje ho i hollywoodska hviezda Jenna Dewan

Mnohí odborníci sa zhodujú na tom, že práve tento džús je "liekom" mladosti.

Nenápadný zeler

Tejto zelenine asi len málokto venuje zvýšenú pozornosť. Zeler najčastejšie používame pri pomazánkach či polievkach, no mali by sme po ňom siahnuť častejšie. Pokojne i každý deň. Aspoň taký majú názor odborníci, ktorý práve zeler považujú za všeliek a elixír zdravia. 

Hlavnými zložkami zeleru sú silné aromatické silice a éterické oleje, ktoré v kombinácii s vitamínmi B, A, K a C výborne chránia organizmus, udržujú zdravé močové cesty, čisté obličky a ako bonus, i pleť je po jeho pravidelnom používaní krajšia, vypnutejšia a mladistvejšia. V surovom stave sa v zeleri tiež nachádza množstvo minerálnych látok ako vápnik, železo, chróm, horčík či draslík, a preto sa stal v poslednej dobe jednotkou v jedálničku mnohých hollywoodskych hviezd.
Ak si každé ráno doprajete čerstvý zelerový džús na lačný žalúdok, predídete prechladnutiu, posilníte imunitu a tiež udržíte si zdravé črevá. Napokon, i krásna Jenna Dewan, bývalá manželka Channinga Tatuma podľahla tomuto "čarovnému" elixíru a zelerový džús pije každé ráno. A pri pohľade na krásnu pleť a štíhlu postavu tejto hviezdy máme chuť si pripiť zelerovým džúsom tiež.

Ak túžite po rovnakých výsledkoch, vyskúšate ranný zelerový nápoj, ktorý je v spojitosti s týmito surovinami hotovou imunitnou bombou:

Potrebujete:

  • Polovicu zeleru
  • 2-3 mandarínky
  • šťavu z čerstvého citrónu
  • 3 jablká
  • 1 banán
  • 2 mrkvy
  • 2dcl vody

Všetky suroviny očistite, nakrájajte, rozmixujte a zrieďte s vodou. Na zdravie!

zdroj: Instagram.com/jennadewan

Najnovšie z kategórie: Fitness

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio