BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Princípy zdravého stravovania: Jednoduchý postup, ako ich môžete dodržiavať aj pri dnešných cenách potravín
zdroj: Shutterstock

Princípy zdravého stravovania: Jednoduchý postup, ako ich môžete dodržiavať aj pri dnešných cenách potravín

Zdravý životný štýl sa stal univerzálnym trendom, po ktorom túžia milióny ľudí. A tam, kde sú milióny, existujú obchodné taktiky, ktoré chcú z toho všetkého veľmi dobre vyťažiť. Spotrebiteľské ceny a dopyt vás však ale nemusia v tomto smere vôbec obmedzovať. Vieme, ako na to!

Zdravé jedlo si vyžaduje buď veľa času na varenie, alebo veľa peňazí na jeho zaobstaranie. To znamená, že v čase, kedy ceny za energie neustále stúpajú, sa nám dosahovanie našich novoročných cieľov a snov o chudnutí nemusí podariť dotiahnuť do úspešného konca.
Pravdou ale je, že aj dnes môžete za kvalitné jedlo minúť menej peňazí a dodržiavať tak stanovené limity vašej diéty. Týchto 5 jednoduchých tipov vám pomôže optimalizovať náklady na takéto stravovanie a diverzifikovať lepšiu stravu.

1. Vlastné zásoby polotovarov

Čo sa spája so slovom "polotovar"? "Čerstvé" koláče, mrazená pizza alebo knedľa pokrytá iným klenotom? Všetky "komfortné" jedlá, ktorým by ste ale mali dať na niekoľko týždňov pokoj. Naopak, skúste si vyrobiť vlastné a zdravšie polotovary.

-
Zeleninový, kurací alebo hovädzí vývar s trvanlivosťou 3 až 6 mesiacov, na ktorého prípravu vám postačí rýchle prelistovanie Tesco letákom, v ktorom nájdete všetko potrebné;
-
Mrazená zelenina a zeleninové zmesi, ktoré vydržia od 4 do 6 mesiacov;
-
Domáce knedle a pečivo, ktoré možno použiť po dobu 3 mesiacov;
-
Bravčové kotlety, masové guľôčky alebo plnená kapusta;
-
A čo tak bolonská omáčka z čerstvých paradajok;

S takýmto arzenálom domácich lahôdok nemusíte utrácať peniaze na potraviny pochybnej kvality. Mrazené si uchovávajú všetky svoje priaznivé vlastnosti aj pri teplotách nižších ako -15 stupňov v čase od 1 do 6 mesiacov, vďaka čomu si rýchlo pripravíte zdravú polievku alebo vysmažíte mäsové guľky. Jednoduché!

2. Sezónne výrobky sú zdravou a ekonomickou voľbou

Asi pred 7 rokmi skupina vedcov oznámila, že najužitočnejšie produkty pre ľudí sú tie, ktoré rástli v okruhu 150 km od miesta ich rodiska. Niet teda pochybností o tom, že nákupom miestnych výrobkov v sezóne sa vám podarí ušetriť veľa peňazí. Pred cestou do obchodného centra si prelistujte tie najlepšie akcie.
Lidl
plný čerstvej zeleniny vám v tomto smere môžeme pokojne odporučiť!

3. Staňte sa veľkoobchodníkom

Hromadný nákup je skvelý nápad pre tých, ktorí majú možnosť skladovať väčšie zásoby potravín. Zamyslite sa ale nad tým, aké výrobky máte k dispozícii a čo najbližšie. To vám ušetrí nielen čas, ale umožní získať produkt vyššej kvality ako v hypermarkete.
Toto pravidlo platí aj pre obilniny, cestoviny, konzervované výrobky, cukor alebo múku. Pri nákupe týchto produktov hromadne vyhrávate dvakrát: Šetríte peniaze a zabezpečujete si na každý deň užitočné jedlo.

4. Naplánujte si jedálniček

Všetci vieme, ako sa má správne nakupovať. Vytvoriť si zoznam produktov a neodchýliť sa od neho! Ale aj v prípade, že sa ním dokonale riadite, občas budete v pokušení mnohé veci porušiť.
Pozor ale na potraviny s krátkou trvanlivosťou. V tomto prípade nie je túžba nakupovať produktívna. Zabránenie zbytočným výdajom vám môže pomôcť so stravovaním na celý týždeň.

5. Vezmite si potraviny do práce

Pred pár rokmi by mohlo byť takéto správanie predmetom vtipov v tíme. Dnes je vecou hrdosti. Obedové boxy ukazujú vôľu ich majiteľov a oddanosti k správnej výžive. Kontrola kalórií je dnes v trende a vy budete tiež, ak si do práce zoberiete jedlo, ktoré vyhovuje vašim stravovacím návykom. Vyskúšajte!

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio