BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Paríž opäť žije módou: Tieto róby sú však len pre vyvolených
zdroj: TASR/AP

Paríž opäť žije módou: Tieto róby sú však len pre vyvolených

Najvýznamnejší fashion week sezóny - Haute Couture Fashion Week je v plnom prúde. Na pomyselnom móle predstavili svoje kolekcie módne domy ako Chanel, Dior či Giambattista Valli.

Horných 10-tisíc

Začiatok roka už tradične vo svete módy patrí prehliadkam tých najluxusnejších modelov. Tzv. Haute Couture Fashion week, teda týždeň módy najvyššej tvorby je vždy ukážkou nádherných rób, extravagantnosti a čo je najdôležitejšie luxusu, ktorý si bežný smrteľník nikdy nebude môcť dopriať. Róby, ktoré vídať na mólach sú zároveň prehliadkou toho, čo najbližší rok uvidíme na hollywoodskych a hudobných hviezdach na červených kobercom. No i tak to stojí za pozornosť.

Všetci milovníci módy nemôžu túto prestížnu udalosť prehliadnuť. Tí vyvolení sa dostanú priamo na prehliadky, pre ostatných sú tu aspoň foto galérie, ktoré mnohé ženy núti sa aspoň na chvíľu zasnívať. Aké by to asi bolo, keby sme mohli na pár minút mať na sebe šaty, ktoré sú jediné svojho druhu, stoja viac, ako 2izbový byt v našom hlavnom meste a za ich zhotovením sa ukrýva niekoľko týždňové úsilie desiatok krajčírok...?

TASR/AP

Ručne vyšívané šaty zhotovované z tých najlepších materiálov predstavili počas posledných dní zvučné mená ako Dior, Giambatistta Valli či pred pár hodinami i populárny dom Chanel. Všetkých spája, okrem lásky k móde a k "vysokému" krajčírstvu túžba urobiť z nositeľky ich modelov neprehliadnuteľné osoby. A to sa im vďaka najnovším kolekciám podarilo. Najmä Dior a Valli stavili karty na neobyčajné strihy šiat obohatené doplnkami sezóny - klobúkmi, čiapkami a závojmi. Obe prehliadky síce boli rozdielne, ale práve tieto doplnky ich spojili.

TASR/AP

Giambatista Valli

TASR/AP
TASR/AP

Christian Dior

TASR/AP
TASR/AP

(Ne)smrteľný Chanel

Módny dom Chanel pozná každý, i ten, kto módu nijak zvlášť nesleduje. Jeden z popredných domov predstavil svoju Haute Couture kolekciu len pred pár hodinami. V srdci Paríža sme mohli vidieť desiatky modelov, ktoré však nijak zvlášť neohúrili. V podstate to vyzerá skôr tak, že kreatívny riaditeľ Karl Lagerfeld už niekoľko sezón vykráda vlastnú tvorbu. Chanel dobrý, ale nudný... Čo poviete?

TASR/AP
TASR/AP
TASR/AP

Najnovšie z kategórie: Móda

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio