BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Dvojica, ktorá vás oberá o krásnu pleť: Toto sa s ňou deje, ak holdujete denne tomuto
zdroj: pixabay.com

Dvojica, ktorá vás oberá o krásnu pleť: Toto sa s ňou deje, ak holdujete denne tomuto

Sme to, čo jeme. I čo pijeme. A odzrkadľuje sa to nie len na našej postave, ale tak isto na našej pleti, ktorá je vizitkou našej životosprávy.

Určite ste neraz čítali o tom, že stravovanie, či už dobré alebo horšie, sa vždy prejaví na našej pleti. Ak však tomu neveríte, lebo ste žiadne výrazné zmeny na svojej pleti nepostrehli, mali by ste svoj názor prehodnotiť. Pretože akonáhle prekročíte prah tridsiatky, mnohé sa začne meniť. A práve následky stravovacieho režimu sa u žien po tridsiatke výraznejšie podpisujú pod vzhľad pleti. A to najhoršie, čo pre ňu môžete robiť, je ak holdujete cukru a alkoholu. A nemusíte pritom piť veľa. Stačí, ak si s obľubou doprajete denne nejaký ten pohárik vínka, k tomu drobnú sladkosť a koledujete si o nejeden problém.
Toxíny, ktoré prijímame najmä v tejto forme a vo večerných hodinách, sa dokážu v našom tele držať celý mesiac. Následkom toho začne byť pokožka mdlá, vysušená a môžu sa tiež objavovať kruhy pod očami. A po tom netúži asi žiadna žena. Prirátajte si k tomu napuchnutú tvár a pár kíl navyše a vyjde vám jasný výsledok - stav, do ktorého sa nechcete dostať.

Najväčšie negatíva pravidelného požívania alkoholu a cukru:

- únava a vyčerpanosť

- dehydrovaná pokožka

- strata jasu v tvári

- kruhy pod očami

- zaťažená pečeň

- opuchnutá tvár

Ak chcete tomuto všetkému predísť, začnite prehodnocovať, čo si dáte na tanier a do pohára. V mladosti je síce každý hrdina, ale s pribúdajúcim vekom vás tieto prehrešky dobehnú a začnú naozaj trápiť. A môže byť už neskoro. Nemusíte okamžite abstinovať a prestať jesť sladké. Len si doprajte z času na čas detox, nikdy nezapíjajte sladké alkoholom a občas si namiesto neho nalejte do pohára radšej zeleninové šťavy, ktoré naopak vašej pleti pomôžu. Ako napríklad zelerový džús, ktorý je hotovým zázrakom. Viac sa o ňom môžte dočítať i tu. Nezľaknite sa však, ak sa vám po pár dňom detoxu zhorší pleť. Naopak, je to dobrý signál, pretože sa váš organizmus začína očisťovať. A po štyroch týždňoch môžete mať jasnejšiu a žiarivejšiu pokožku.

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio