BEAUTY.sk BEAUTY.sk

V obočí je sila! Krok za krokom ako ho mať dokonalé
zdroj: Instagram.com/ncatarinomakeup

V obočí je sila! Krok za krokom ako ho mať dokonalé

Čím prirodzenejšie, tým lepšie!

Obočie je považované za pomyslený rám tváre, preto by ste mu mali venovať zvýšenú pozornosť. Dokonca väčšiu ako samotným očiam. Dokonalé upravené dokáže upútať pozornosť a môže byť vašou silnou ženskou zbraňou.
Trendy v tomto smere sú jasné- výrazné obočie, ktoré si zachováva stále prirodzenosť.
Tento trend zaviedla modelka Cara Delevingne a okamžite sa uchytil. Tenké čiarky sú už minulosťou. Bohužiaľ, táto minulosť však niektorým ženám bráni mať teraz obočie také, aké by si chceli a aké je v trende. Netreba však zúfať. Vďaka týmto pomôckam nič nie je stratené.

Séra, ceruzky, kefky aj tetovanie

Áno, i na tento problém existuje riešenie v podobe sér. Rastové séra na obočie mu dokážu pridať až 40% objemu. Ak nechcete čakať, kým vám dorastie, môžete vyskúšať tetovanie, teda 3D tetovanie obočia, ktoré je však úplne iné ako kedysi. Ide o metódu tzv. vláskovania - za použitia prírodného pigmentu, ktorý sa aplikuje do vrchnej pokožky v tvare chĺpkov. Výsledky sú naozaj veľmi prirodzené.

Ak sa však bojíte tohto kroku, stále môžete siahnuť po jednoduchšom riešení - ceruzkách a kefkách na obočie, ktoré by mali byť povinnou výbavou každej kozmetickej tašky. Nielenže obočie viete nimi dokresliť, ale i krásne vyčesať a zafixovať, aby držalo svoj tvar niekoľko hodín.

Beauty tip svetových make-up artistov: Ak chcete, aby vaše obočie bolo dokonalé, tak po jeho dokreslení a vyčesaní naň aplikujte prstami malé množstvo vazelíny, ktorá ho dokonalo rozžiari a dodá mu luxusný punc. Tento trik používajú vizážisti pri úprave hviezd na fotení, či prí líčení na prehliadkach. 

Instagram.com/ctilburymakeup; archív značiek

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio