BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Nemôžete milovať druhých, ak nemilujete seba! Týchto 7 krokov vás to ale naučí
zdroj: pixabay.com

Nemôžete milovať druhých, ak nemilujete seba! Týchto 7 krokov vás to ale naučí

Najdôležitejšia v živote je tá láska, ktorú dávate sama sebe.

Hlavne sa neporovnávajte!

S nikým. Ani s vlastnou mamou, ani s najlepšou kamarátkou. Každý kope za seba, každý sme iný.

Zabudnite na hriechy minulosti

Ak si totiž bude stále myšlienkami pripomínať to, čo ste kedysi robila, nikdy nebudete 100% spokojná so sebou. Každý robíme chyby, dôležité je, poučiť sa z nich.

Žite pre prítomnosť

Na ničom inom nezáleží. Teda jasné, je dôležité myslieť i na "zadné dvierka", ale nezabúdajte si prítomnosť užívať. Nie len prežívať, otročiť v práci, doma, večer ísť spať a hotovo. To nie je život. Zabudnite na obavy, budúcnosť vo veľkej miere i tak neovplyvníte.

Nesnažte sa zavďačiť všetkým

Myslite hlavne na seba. Sebeckosť v zdravej miere, sa vypláca. Najprv musíte byť hlavne spokojná vy. A až potom môžete myslieť na druhých. Nesnažte sa robiť veci len pre nich, najmä tie, ktoré nebudú mať žiadny úžitok pre vás, práve naopak.

Odmeňujte sa

Doprajte si deň pre seba, alebo si kúpte tú peknú kabelku, po ktorej pokukujete už mesiace. Len si jednoducho niečo doprajte. Bez výčitiek.

Vážte si rodinu i priateľov

Ak sa v živote niečo pokazí,práve oni sú tí, ktorí pri nás budú stať, nech sa deje, čo sa deje, Preto by sme nemali zabúdať ani na nich. Neničte si vzťahy v rodine či priateľstvá pre malichernosti.

Usmievajte sa

A hlavne sama na seba. A i vtedy, keď sa vám chce skôr plakať, než sa smiať. Oklamete svoj mozog a predsa len sa budete cítiť o niečo šťastnejšie.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio