BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Zdravá? Alebo zradná? Pozor na túto potravinu
zdroj: pixabay.com

Zdravá? Alebo zradná? Pozor na túto potravinu

I keď v súčasnosti je okolo tejto potraviny veľký boom, neznamená to, že by ste ju mali jesť či piť každý deň. Prečo by ste si mali dať na sóju veľký pozor?

Áno, sója je zdravá. O tom niet pochýb. Ale záleží na tom, ako je spracovaná. Výrobky vyrobené kvasením, patria medzi neškodné a môžete ich zaradiť do jedálnička. Patria sem najmä sójové omáčky či tofu syry. No naopak, veľkú neplechu s organizmom môžu narobiť obľúbené sójové jogurty a hlavne mlieko.

Nutriční odborníci sa zhodujú na jednom - sója je zdravá, ale jedine, ak je spracovaná ázijským spôsobom má pre naše telo taký prínos, aký očakávame. Ale rozhodne by sa na našom stole raz za čas objaviť mala.

I keď je dnešným trendom vymeniť kravské mlieko za to údajne zdravšie, pre niekoho teda sójové. No nie je to veľmi dobrý krok. Je dokázané, že množstvo hormónov obsiahnutých práve v sójovom mlieku, zle vplýva na náš organizmus. Hlavne deťom by sme rozhodne nemali podávať sójové mlieko, jogurty či sladkosti obsahujúce sóju. Taktiež by sme sa mali vyvarovať i sójovej múke, ktorá je tiež veľmi ťažko stráviteľná pre náš organizmus. Akú alternatívu teda použiť,ak niekto trpí intoleranciou laktózy? No jednoznačne najzdravšou alternatívou je kokosové a mandľové mlieko.

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio