BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Krásne nudný týždeň sme mali
zdroj: beauty.sk

Krásne nudný týždeň sme mali

Mám rada takéto dni. Žiadne extrémy, infarkty, nervy, nestíhačky... To sa na materskej veľmi cenia takéto pokojné dni.

Podarilo sa mi ísť do kina.
Podarilo sa mi ísť večer na jogu.
Nepodarilo sa mi dostať do Bratislavy. Tu síce rupli nervy mne, ale Mišo to zachránil.
V pondelok sme mali so spolužiačkami z vysokej školy dohodnuté stretko a kávu - samozrejme aj s deťmi. Preto sme si dali čas na 9:30, aby sme zas na obed mohli dať deti spať.
Keďže sme sa ráčili odsťahovať do Bernolákova, odkiaľ nie je úplne jednoduché dostať sa ráno do Bratislavy, dala som si rezervu na cestu autom hodinu a pol. Akurát som nedomyslela, že je pondelok. A že napadli 3 cm snehu. A že to znamená "kalamitný stav".
Hodinu a pol som stála v kolóne áut tesne za našou dedinou. Bolo mi jasné, že do Bratislavy by som sa dostala tak o 2-3 hodky. Zatiaľ, čo ja som nervačila za volantom, prepočítavala čas a posunkovou rečou sa snažila ukázať mužským šoférom cikajúcim vedľa svojich áut, nech sa otočia iným smerom ako tým mojim, Mišo mal úplne na háku, sedel a chrúmal si svoje tyčinky. Aj tak som sa na najbližšej možnej odbočke vrátila domov a šla Miša povoziť na sánkach.
Potom som jeden deň zachytila v Dámskom klube (Mišo v tom čase spí a niekedy to mám zapnuté a varím pri tom), ako nejaká pani odborníčka (netuším kto, lebo som to iba počúvala) povedala, že dieťa v 18-tich mesiacoch ovláda cca asi 30 slov.
A tak si už dva dni prehrávam v hlave Mišov slovník - mama, havo, káva, bager, hapta (hapčí), áno, Kama (kocúr Kamil), ham, mňam (mačka), baka (babka), ťap, zvuky zvierat a milión ďalších, ktorým ale vôbec nerozumiem.
Pani odborníčka nepovedala, či tým 30-tim slovám musia rozumieť všetci, alebo stačí, že im rozumiem ja. Strašne ma vždy pobavia tieto štatistiky.
Lebo Mišo a aj všetky deti podľa mňa ovládajú všetky slová sveta a dokonca vo viacerých jazykoch a je čisto iba náš problém, že si to nevieme preložiť.

Buba

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio