BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Prekávičkovaný týždeň
zdroj: beauty.sk

Prekávičkovaný týždeň

Na to, že minulý týždeň bol u nás úplne pokojný, nebojím sa ho nazvať nudným, tento týždeň je úplný opak.

Niekto si myslí, že mamy na materskej iba kávičkujú. Aj ja som si to tak myslela. Že konečne na materskej budem mať milión času na všetky moje kamošky a budeme chodiť po kávach od rána do večera.
Silno som sa mýlila!

Najprv som nemala s kým chodiť na kávy - ja na materskej a kamošky v práci. Mohli ísť na kávu akurát tak večer. Pre mamu nie úplne reálne.
Keď porodili kamošky, dúfala som, že nadišiel náš čas. Nenadišiel. Mamy vedia - vždy, zásadne vždy, keď sa mamy-kamošky dohodnú, že pôjdu na kávu, minimálne jedno z detí ochorie. A je po káve. Potom ešte často nastáva problém, že naše deti nie sú spánkovo vôbec zladené. Jedno dieťa spí 2x za deň (doobedu a poobede), jedno iba 1x (presne cez obed), takže teraz ako? Jedno by teoreticky mohlo spať v kočíku, lenže keď to druhé ziape, rovno ho zobudí.
Áno, bezdetní ľudia, toto sú problémy matiek na materskej... (sú to také malé milé povrchné problémy, ktoré reálne nie sú problémy. Ale keď iné nie sú, tak sa aj toto počíta za problém).

I tak sa stalo a u mňa, že s najlepšou kamoškou sme boli za pol roka na káve presne nulakrát. Ale boli sme párkrát kočíkovať. A to som mala predstavu, že budeme nonstop spolu, keďže bývame aj v jednej dedine.
Nevadí, podarilo sa to teraz v utorok. Síce sme nešli na kávu, ale spravili sme si kávu u mňa doma.
Včera prišla ku mne ďalšia kamoška s dvomi deťmi. A zistila som, že milujem ten neporiadok, čo zostane po návštevách. Upratujem potom hračky ešte asi dve hodiny, lebo lego nájdem aj medzi hrncami a v kocúrových miskách, ale tie deti sa vedia spolu tak vyjašiť, že to za ten brajgel stojí. A baví ma to viac ako v kútikoch, kde musíme na deti nonstop číhať, či sa nebijú, či nie sú dolámané, či im veľké deti neposkákali na trampolíne po hlavách... a v konečnom dôsledku aj tak pijem studenú kávu a nestihnem sa ani v kľude porozprávať.
V pondelok ma suseda zavolala na kávu - tentokrát sa podarila káva v detskom kútiku! (A ako zázrakom som ju vypila teplú, lebo okrem nás tam boli asi iba ďalšie tri mamy - krása!)
Bežne vypijem za deň cca 4 kávy. No tento týždeň som ich vypila asi 326.Ale treba to využiť, kým sa dá, kým sú deti zdravé, možno sa takéto niečo podarí zas až o pár mesiacov. Takže ja sa veľmi teším!  Moje srdce a tlak už asi menej.

Buba

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio