BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Ani s kamarátkou, ani s priateľom... Týchto 5 vecí nikdy s nikým nezdieľajte
zdroj: Samphoto

Ani s kamarátkou, ani s priateľom... Týchto 5 vecí nikdy s nikým nezdieľajte

I keď ich poznáte možno celý život, občas môžete byť sebecká a tieto veci nikomu nedávať.

Uterák

Pýtate sa, že čo môže byť zlé na tom, ak požičiate priateľovi uterák? Navyše, keď sa do neho utierate čistá po kúpeli...? No pozor, môžno vychádzajte z vane čistá, ale sušením tela uterákom sa naň nachytajú všetky odumreté bunky pokožky z vášho tela. Navyše vo vlhkom prostredí sa rôzne baktérie šíria veľmi rýchlo, i tie na vašich "čistých" uterákoch. To môže mať za následok šírenie infekcií či plesní... Preto by ste sa o ne nikdy nemala deliť a navyše i by ste ich mala meniť každé 3 dni!

Klieštiky či nožnice na nechty

Ďalšia vec, ktorá by mala byť len a len vaša. I keď žijete v domácnosti s partnerom i s deťmi, každý by mal mať svoje nožničky na nechty. Môžete byť čistotný, ale stačí, ak na nejakom verejnom mieste chytíte pleseň a práve týmito pomôckami ju môžete rozniesť po každom členovi vašej domácnosti. A to by ste určite nechceli. 

Zubné kefky

Zabudnite na tvrdenie, že keď sa s priateľom bozkávate, tak pokojne môžete používať spoločnú zubnú kefku. Nikdy! Zatiaľ, čo pri bozkávaní si vymieňate len sliny, pri čistení zubov i zbytky jedla a rôzne nečistoty z vašej ústnej dutiny. A baktérie, ktoré sa nachádzajú na zubnej kefke, sa môžu neskôr prejaviť i niekde inde ako len v ústach...

Guličkové deodoranty

Zdieľanie tohto produktu je veľmi nehygienické. Takže nikdy, nikdy, nikdy nepožičiavajte svoj guličkový deodorant. Predsa sa nad tým zamyslite - používate ho na miesto, ktoré je plné baktérií vďaka poteniu. Treba k tomu iný komentár...?

Žiletky

Znie to nevinne, ale i tu môže nastať problém. Nemali by ste nikdy požičiavať alebo používať od druhého niečo, na čom môže byť krvná stopa. A presne takýmto nástrojom je i žiletka. Od nevinných baktérií si môžete spôsobiť i hepatitídu typu B, ktorá sa veľmi rýchlo prenáša. 

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio