BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Ešte, okno, bus.
zdroj: beauty.sk

Ešte, okno, bus.

Týmito tromi slovami ma mladý pán ohúril za posledné dva dni.

Mám pocit, že každý deň iba híkam ako somár od prekvapenia, že čo nové vie, čo si zapamätal, čo odkukal, na čo prišiel.
Každý deň na mňa vytasí nejaké nové slovo. Nehíkam len z toho, že robí krásne veci. Robí aj menej krásne veci. Stále sa vie z trucu hodiť o zem, aj na ulici (chvalabohu, to nerobí často). Ale to mi nevadí, ja sa nikam neponáhľam, mám čas, počkám, kým sa dováľa na zemi a ideme ďalej. Stále sa mi vyciká vedľa nočníka a hrdo sa mi pritom pozerá do očí.
Na druhej strane sa mu podarilo ukradnúť susede na ulici kolobežku a frajersky, ale opatrne, začal na nej jazdiť. (Na trojkolieskovej, dobre? Zase nie je Chusk Norris). To som rovno odpadla, lebo nikdy predtým na kolobežke nestál. Keď sme boli všetci traja v reštaurácii, pekne obsedel v stoličke, kým sme nedojedli. Sú to malé úspechy, ktoré robia život jednej matke miliónkrát krajší. (Úplne pokojne sa najesť v reštike s 18-mesačným dieťaťom je častokrát len vecou zázraku.)

Úplne vidím, ako si začína spájať miesta a ľudí. Boli sme teraz tri dni v Levoči na návšteve u Mišovej starkej. Tým, že tam cestujeme menej (raz za dva-tri mesiace), vždy potrebuje aspoň 15 minút, kým sa "oťuká". Ale teraz v momente vedel, kde je, kde má hračky, starkú tiež rovno zapriahol do hry. Tak isto na návšteve u Bohuškovho brata - bez hanby vtrhol do detskej izby jeho sesternice Laury a pokojne jej znárodnil všetky hračky. Laura je o dva roky staršia, takže má pochopenie pre jeho nadšenie z jej kočíka pre bábiky.
Tento týždeň mu vyliezli aj horné trojky, čo je tiež krásny dôvod otvoriť šampanské. Lebo sa mi zdá, že odkedy sa to dieťa narodilo, riešim nonstop len jeho zuby!!! (Čo zub - to prd. To by mohlo byť naše súkromné motto. Lebo čo zub, to horúčky a hnačky. Bohužiaľ, Mišo je úplná cintľavka zubová. Chudák, si to tak odtrpí, že jemu by zúbková víla mala už teraz nechávať 200 eurovky pod vankúšom. Ale nenecháva, sviňa lakomá).
A teraz celá trápna a premotivovaná z týchto pokrokov tajne dúfam, že budúci týždeň už príde ku mne a povie:
"Maminka, urobil som ti kávu."
Chcem snáď veľa?

Buba

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio