BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Ženy po 30-tke priberajú rýchlejšie: Na čo by si mali dať najväčší pozor?
zdroj: Samphoto

Ženy po 30-tke priberajú rýchlejšie: Na čo by si mali dať najväčší pozor?

Určite i vás niekto "strašil" tým, že po tridsiatke sa vďaka zmene metabolizmu ženám chudne oveľa horšie. No, niečo na tom bude.

Nepríjemná správa

Ak patríte medzi 20tničky, ktoré môžu v podstate jesť čokoľvek a bez väčšej námahy si udržujú štíhlu figúru, bude pre vás táto správa naozaj nepríjemná. Ženy po tridsiatke podľa odborníkov priberú každý rok 0,5kila. A čo horšie, po štyridsiatke to je už rovné kilo! Samozrejme, gény tieto zmeny veľmi ovplyvňujú, no i tak sa tomu nedá úplne vyhnúť.
S pribúdajúcim vekom sa jednoducho metabolizmus spomaľuje. Množstvo jedla, ktoré dokáže spáliť za jeden deň je tiež s vyšším vekom nižšie a nižšie. To však neznamená, že by ste mali jesť menej. Vôbec, naopak, svoj metabolizmus ešte viac spomalíte. Na čo by ste si teda mali dať pozor, ak si chcete udržať štíhlu líniu s vyšším vekom?

Žiadne diéty

Zabudnite na drastické diéty, či tie s jojo efektom. Jesť by ste mali pravidelne a 5krát za deň. Zmenšiť by sa však mali vaše porcie. Telo tak samo zistí, že ho denne čaká pravidelný prísun potravín, a tak si nebude robiť žiadne zásoby. A vtedy začne rýchlejšie spaľovať.

Pravidelnosť

Samozrejme, cvičenie je nevyhnutnosťou a i tu sa vyplatí staviť karty na pravidelnosť. Ak si len raz do týždňa zacvičíte nejakú jogu v pohodlí domova, veľký význam to mať nebude. Preto by ste si mali zostaviť cvičebný plán, ktorý bude pozostávať z pravidelného pohybu. Ideálne, ak sa bude striedať kardio cvičenie so svalovým. Vyskúšajte napríklad beh a jógu či pilates. 2-3krát do týždňa. 

Trik modeliek

Svetovo uznávané krásky, ktoré sa držia na vrchole i v 30-tke či v 40-tke, majú svoje zaužívané triky, ktoré neraz prezradili. Medzi najväčší patria potraviny bohaté na omega 3-mastné kyseliny. Tie sa nachádzajú napríklad v orechoch, takže ak si každý deň doprajete hrsť orechov ako jedno z jedál, budete mať nielen krajšiu pleť, ale zároveň bude mať tento trik výrazný dopad i na vašu postavu. Orechy potláčajú chuť na sladké, ale i na jedlo celkovo. Vďaka zložke melatonínu sa zlepšuje i náš spánok. Ideálne sú vlašské orechy. 

Najnovšie z kategórie: Fitness

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio