BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Módny svet je v šoku: Zomrela najväčšia dizajnérska ikona
zdroj: TASR

Módny svet je v šoku: Zomrela najväčšia dizajnérska ikona

Karl Lagerfeld pôsobil takmer 36 rokov na poste kreatívneho riaditeľa najväčšieho módneho domu Chanel. No na poslednej prehliadke, ktorá nesie jeho rukopis, sa neukázal.

Módny návrhár dvoch najprestížnejších značiek - Chanel a Fendi, zakladateľ vlastnej značky Karl Lagerfeld, fotograf a ikona. Toto všetko bol Karl Lagerfeld, ktorý náhle skonal v utorok ráno vo veku 85 rokov. Ako uvádza agentúra TASR, Karl zomrel v súkromnej Americkej nemocnici v Paríži, kde ho hospitalizovali v pondelok.
Špekulácie o Lagerfeldovom zlom zdravotnom stave sa šírili už niekoľko týždňov, najmä po tom, ako sa v januári nezúčastnil na módnej prehliadke značky Chanel v Paríži, čo bolo oficiálne zdôvodnené jeho únavou. Stalo sa tak vôbec po prvý raz od roku 1983, keď sa Lagergeld stal kreatívnym riaditeľom spoločnosti Chanel. Aby rozptýlil obavy svojich fanúšikov Lagerfeld poslal video, v ktorom Carine Roitfeldovej, bývalej šéfredaktorke francúzskej verzie časopisu Vogue, blahoželal k úspechu jej nového magazínu CR Fashion Book.

VIDEO: Pozrite si najnovšiu, no zároveň poslednú módnu prehliadku ikonického dizajnéra Karla Lagerfelda pre módny dom Chanel

zdroj: Youtube.com/ffchannel
zdroj: teraz.sk

Najnovšie z kategórie: Móda

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio