BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Toto je 20 viet, ktoré ženy s obľubou hovoria a muži im rozhodne nerozumejú
zdroj: Photo by Christin Hume on Unsplash

Toto je 20 viet, ktoré ženy s obľubou hovoria a muži im rozhodne nerozumejú

Niekedy skrátka povieme veci inak, ako ich myslíme. Máme vlastný druh komunikácie a očakávame, že muži ho dekódujú a s porozumením nám odpovedia.

My ženy dokážeme byť niekedy veľmi komplikované bytosti. Najmä čo sa týka komunikácie s mužmi, nie vždy jednáme na rovinu, čo vie byť naozaj mätúce. Myslíme na jedno, aj napriek tomu povieme druhé, v domnienke, že sa chlap dovtípi, čo sme sa mu vlastne snažili naznačiť. Vysielame dvojzmyselné signály, hovoríme v hádankách a očakávame, že to tí chudáci muži pochopia. Avšak tieto pokusy bývaju často márne a na ich rozlúsknutie by mnohokrát potrebovali asi manuál. Áno, je to ťažké porozumieť nám, veď ani my samé si často nerozumieme. Prinášame teda vtipný zoznam dvadsatich vecí, ktoré my ženy s obľubou hovoríme, ale myslíme úplne inak.

1. „Ešte 5 minút“

Táto reakcia je už snáď od narodenia naprogramovaná ako automatická odpoveď na otázku: „Kedy odchádzame?" Nikdy to nie je 5 minút, väčšinou ani 10. Ešte si totiž potrebujeme dať rúž, dvakrát sa prezliecť a vyfénovať vlasy. Popoháňanie rozhodne neprospeje situácii a v zmysle hesla "radšej neskoro ako škaredá" nás nechajte pracovať na svojej kráse. Pridajte kompliment a rozhodne v žiadnom prípade nespomínajte čas.

2. „Nič“

„Čo ti je?“
„Nič“

Nikdy to nie je nič. Niečo sa deje. A je na vás vyriešiť, že čo. Nebudeme vám to predsa uľahčovať, keď sa hneváme. Samozrejme je to chyták, preto sa nenechajte odbiť prvou odpoveďou. Pokus o preverenie situácie prosím opakujte.

3. „Musíme sa porozprávať“

Pozor! Táto veta značí nejaký problém! My musíme rozprávať. A vy musíte pozorne počúvať. Majte pripravené odpovede, argumenty a nebojte sa ich správne použiť.


4. „To by bolo pekné, ak by ...

... sme išli konečne v zime lyžovať do Tatier.“/...si mi niekedy doniesol kvety.“/...uvaril večeru.“ V preklade, chceme ísť v zime lyžovať do Tatier, chceme aby ste niekedy doniesli kvety a aj to, aby ste uvarili večeru. Bez toho podmieňovacieho spôsobu.

5. „Počúvaš ma?“

Vidíme, že nepočúvate. Skúšame vás. Ak neviete zopakovať poslednú vetu, nepočúvate. A máme tu problém.

6. „Rozhodni sa ako chceš...“

Pozor! Toto je len test vášho úsudku. Ak si myslíte, že máte na výber, tak nie, nemáte. A určite nerobte ako chcete. Robte ako chce ona. Zvážte si dobre vaše možnosti a vyberajte opatrne, aby ste neskončili single.

7. „Už sa o tom nebavme“

Potrebujeme si pripraviť ďalšie argumenty do boja a získavame čas. Ale baviť sa o tom ešte určite budeme.

8. "Fajn"

Toto znamená ako v prípade "nič" presný opak. Správny postup je pokračovať otázkou: „Si si istá?“ Možno postup aj niekoľkokrát zopakovať. Žena vám totiž nikdy neodpovie na prvýkrát.


9. „Stretávaš sa s niekým?“

Preverujeme situáciu a chceme vedieť, či máme ďalej investovať energiu do stretávania sa s vami. Ak niekoho máte, teraz je ten moment, kedy to vyklopiť. Ak nie, tak sa rozhýbte a vypýtajte si číslo. Alebo nás pozvite na kávu.

10. „Nemusíš, ale... (mohol by si)“

Jednoducho musíte. Ale nechceme vám to direktívne prikazovať. Tak to spravte dobrovoľne nasilu. A tvárte sa pri tom šťastne.

11. „Nechcem pokaziť naše kamarátstvo“

Vraj nič také ako kamarátstvo medzi mužom a ženou neexistuje a vždy chce jeden z dvojice o trochu viac. Asi tam teda chýba nejaká príťažlivosť. Nie, v tomto prípade sex pravdepodobne nie je v pláne.


12. „Nevyzerám v tom tučne?“

Existuje jediná správna odpoveď na túto otázku. Opakujeme, jediná a žiadna iná: „Nie láska, vyzeráš v tom skvele.“ Prípade môžete využiť obdobné alternatívy.

13. „Nedám si nič, nie som hladná.“

V preklade tiež, ochutnám z tvojho jedla keď príde. Alebo nie som až tak hladná, aby som zjedla celú porciu, takže budem odjedať tebe.

14. „Možno“

Skôr nie. Ale ešte si to rozmyslíme. 

15. „Uvidíme“

Nie. Už si to ani nerozmyslíme. 

16. „Jasné, že sa nehnevám“

Hneváme sa. A dokonca možno aj čakáme, že si priznáte chybu a ospravedlníte sa. A za čo? To už možno ani my nevieme, ale vy by ste rozhodne mali vedieť, prečo!

17. „Jasné, možeme ísť na kávu“

Ale pravdepodobne nepôjdeme. Nechceme vám pokaziť deň odmietnutím a táto úniková stratégia nám dáva možnosť vo vás nechať horieť nádej, keby sme si to rozmysleli.

18. „Nič mi nekupuj na narodeniny“

Ale vlastne by ste si mohli spomenúť, že sme vám zmienili výlet do Benátok, kabelku či knihu, ktorú sme si chceli ísť kúpiť. Kľúčom k úspechu je hlavne nerobiť, čo vám hovoríme.

19. „Prepáč, som zadaná.“

Možno je, ale možno nie je. A ani nechce byť. S vami.


20. „Mali by sme si dať pauzu“

Je to v podstate to isté, ako chcem sa rozísť. Všetci poznáme dvojice, ktoré majú pauzu už dlhé roky. 

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio