BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Ako vybrať správnu jarnú bundu? Poradíme Vám!
zdroj: Shutterstock

Ako vybrať správnu jarnú bundu? Poradíme Vám!

Tak ako s odchodom zimy sa prebúdza príroda k životu a mení svoj šat, tak aj my robíme zmeny vo svojej garderóbe a zimné kabáty či teplé vetrovky striedajú jarné prechodné bundy.

Pripravte svoj šatník na jarné obdobie

Väčšina z nás sa už nevie dočkať chvíle, keď nám pani Zima dá definitívne zbohom a začnú nás zohrievať príjemné teplé lúče jarného slniečka. S nástupom jari prichádza aj k zmene nášho šatníka. My, ženy, vieme o tom svoje!
Tak ako s odchodom zimy sa prebúdza príroda k životu a mení svoj šat, tak aj my robíme zmeny vo svojej garderóbe a zimné kabáty či teplé vetrovky striedajú jarné prechodné bundy. Hoci je niekedy jarné počasie nevyspytateľné a niekedy možno nevieme, ako a čo si obliecť, rozhodne nič nepokazíme, keď si šatník vybavíme prechodnou bundou. V kurze sú elegantné dámske prešívané bundy, ktoré rozhodne zaujmú svojim strihom a prevedením.
Ale ako si vybrať tú správnu jarnú bundu, aby sme boli spokojné, štýlové a elegantné? Podľa akých kritérií by sme sa mali riadiť pri jej výbere? Určite by sme mali brať do úvahy typ postavy, štýl, ktorý preferujeme či strih bundy.

Bunda pre každú ženskú postavu

Poznáme to všetky! Večná dilema kvôli postave. Väčšinou sme nespokojné so svojou postavou a keď príde na výber oblečenia, vtedy by sme sa najradšej ani nepozerali do zrkadla. Zúfať si však nemusíme!
Dnešná dámska móda myslí na všetky ženy a je veľmi prajná k všetkým typom ženských tvarov. Je už iba na nás, či sa pri výbere jarnej bundy budeme riadiť radami odborníkov a prispôsobíme kúpu bundy svojej postave. Ak sa chceme v jarnej bunde cítiť čo najlepšie a zároveň sebavedome, mali by sme jej výber prispôsobiť svojej postave. Pokiaľ tak urobíme, bunda splní svoj účel, zvýrazní naše prednosti a zakryje nedostatky našej postavy.
Máte postavu v tvare presýpacích hodín? Tak vedzte, že výber jarnej bundy by mal byť pre Vás jednoduchý. Mali by ste sa poobzerať po bunde s opaskom, ktorý vytvaruje úzky pás a zvýrazní oblasť nad a pod pásom. Obdarila Vás príroda postavou hrušky či jablka? Zamerajte sa na bundy kratšieho strihu, ktoré upriamia pozornosť na vrchnú časť tela. Ak ste nízkej postavy, mali by ste sa vyhnúť širokým strihom búnd, ideálny bude pre Vás úzky strih a dĺžka maximálne po kolená.

Opasok, gombíky alebo zips? Výber je iba na Vás

Ak sme si ujasnili výber jarnej bundy podľa tvaru našej postavy, nastal čas vziať do úvahy ďalšie kritériá. V móde sa medze fantázie nekladú. Každé ženské srdiečko poteší skutočnosť, že si môže svoju bundu vyberať aj podľa takých vecí, ako je napr. opasok, gombíky alebo zips.
Každá sme iná, originálna a máme svoj štýl, ktorý preferujeme. Niektoré dávame prednosť elegancii, iné zasa uprednostňujeme jarnú bundu na gombíky a možno podaktoré máme rady starú dobrú klasiku- bundy na zips.
Tak alebo onak, každá z nás si určite príde na svoje, ak siahne po tej správnej jarnej bunde. Veľmi obľúbené sú medzi ženami aj dámske parky, ktoré rady nosia nielen mladé ženy, ale aj ženy stredného veku. Ak aj Vy patríte k milovníčkam jarnej dámskej bundy s kapucňou lemovanou kožušinou, tak by vo Vašom šatníku rozhodne nemala chýbať dámska parka.

Najnovšie z kategórie: Móda

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio