BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Calvin Klein – značka, ktorá sa nikdy nezunuje
zdroj: Shutterstock

Calvin Klein – značka, ktorá sa nikdy nezunuje

Dnešný trh so spodným prádlom najmä pre ženy, je zahltený sexy čipkou, saténom a dráždivými strihmi. Platí to však pre všetky značky, ktoré sa fokusujú na spodné prádlo? Odpoveď znie nie. Odpoveď je Calvin Klein. Aj vy vnímate tú kontroverznosť tejto mega úspešnej značky spodného prádla?

Značka paradoxov

Poďme sa pozrieť na dva paradoxy, ktoré sa s ňou spájajú:

1.
Niekedy sa môže zdať, že čím menej látky návrhár na výrobu dámskych nohavičiek použije, tým sa lepšie predávajú. Ženy po celom svete zbožňujú tie čipkované či hodvábne, ružové či modré. Potom sú tu ale Calvin Klein nohavičky, ktoré pôsobia doslova puritánsky – totálny protiklad tých čipkovaných a saténových. Napriek tomu ich predaj dosahuje závratné čísla.
2.
Ak sa pozrieme na reklamy iných svetových značiek, predávajú tovar a to je ich hlavný zámer. Calvin Klein sa však odvracia od tohto klasického typu marketingu. Oslovuje celebrity, ktoré sú aktuálne na titulkách časopisov a hľadáčik fotografov sa odkláňa od tovaru a predáva celebrity, životný štýl, predáva ich rozhodnutie, že Calvin Klein spodné prádlo je to, čo si zvolili. Preto máme rok čo rok možnosť vidieť polonahých hercov, herečky či modelov a modelky a značku Calvin Klein.

Prečo milujeme túto značku

Ide o tak jednoduchý a pohodlný kúsok oblečenia, že je už takmer nemožné na ňom niečo zmeniť alebo upraviť. Minimalizmus a jednoduchosť prevedenia nás doslova núti cítiť sa pohodlne – vo vlastnej koži. Materiál je príjemný až sa niekedy môže zdať, že splýva s našou kožou. Hoci značka prešla rôznym škandálmi, tu sa potvrdilo, že aj zlá reklama je reklama a predajom to vôbec neuškodilo. Spodné prádlo Calvin Klein nájdeme pre mužov aj pre ženy, v rôznych farebných verziách, no kúsok v ikonickej bielej farbe by nemal chýbať vo vašom šatníku.

Najnovšie z kategórie: Móda

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio