BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Jarný refresh pleti i pokožky: Dokonalý výsledok vďaka tejto superpotravine
zdroj: pixabay.com

Jarný refresh pleti i pokožky: Dokonalý výsledok vďaka tejto superpotravine

Hydratovať, hydratovať, hydratovať. Koľkokrát ste už čítali o tom, ako veľmi je práve tento úkon dôležitý pre našu pleť a pokožku?

Hydratácia nezahrňuje len pitný režim alebo obyčajné krémovanie. Samotný proces si vyžaduje viac pozornosti, než sa na prvý pohľad zdá. Nejde však o kvantitu produktov, ale o ich kvalitu, ktorá by mala pri výbere zohrávať najdôležitejšiu úlohu. Predsa len  hydratovaná pleť je základným krokom ku zdravšej a dokonalejšej pleti. A kto by po takej netúžil? Čo všetko by však malo patriť do vašej dennej rutiny, ak túžite po čo najlepšom výsledku? A čo je hlavné - aké zložky prospievajú pokožke najviac?

Sila hydratačnej hmly

Pleťový hmly patria medzi "must-have" produkty svetových make-up artistov či modeliek. A ak ste o nich ešte nepočuli, mali by ste zbystriť pozornosť a nájsť stále miesto tomuto produktu i vo vašej kozmetickej taške. Ak je vaša pokožka po dlhej zime bez energie a jasu, tak práve hydratačná hmla je tým produktom, ktorý ju za krátky čas dokáže rýchlo vzpružiť. Zahaľte pleť do ľahučkej pleťovej hmly, ktorá jej poskytne blahodarnú dávku cenných ingrediencií pre okamžitú hydratáciu, rozžiarenie a mladistvý vzhľad.

Tip redakcie: Sami sme mali možnosť na vlastnej koži odskúšať niekoľko podobných produktov. Najviac nás však očarila prírodná, vegánska hmla z rebarbory a divokej čerešne, ktorá v kombinácií s mandľovým olejom, upokojujúcim panthenolom, alantoínom a kyselinou mliečnou vašu pleť rozjasní, vypne a poskytne jej prirodzený, svieži a mladistvý vzhľad. Tento produkt oceníte i na cestách. My sme ho vyskúšali pri pobyte na exotickom Bali a po dlhých dňoch strávených na slnku nám doslova zachránil pleť.

Foto:beauty.sk

Super-potravina sezóny

Koniec-koncov rebarbora je považovaná za najzdravšiu zeleninu, takže o priaznivých účinkoch tejto zložky v kozmetických produktoch niet najmenších pochýb. Je len otázkou času, kedy sa z nej stane superpotravina sezóny. Ak chcete dopriať svojej pokožke dokonalú starostlivosť a hydratáciu, stavte karty na prípravky, ktoré obsahujú i túto zeleninu.

Naším tipom je aj krém na ruky či rovno na celé telo práve s takýmto zložením. Dvojica rebarbora a divoká čerešňa krásne hydratuje vašu pokožku. A predsa len ruky sú našou vizitkou a tiež treba k ich starostlivosti pristupovať rovnako zodpovedne, ako napríklad k pleti.

Foto:beauty.sk

Zdravá bodka

A čo takto nápoj z rebarbory? Napríklad taký rebarborový sirup, ktorý môže byť tiež zdrojom vitamínov, ktoré sú dôležité i pre zdravý vývoj kostí a má čiastočne upokojujúce účinky, takže dokáže znížiť stres. Doprajte si pohárik denne nie len kvôli zdravej pleti, ale zdraviu ako takému.

Tip redakcie: Sirup z rebarbory v spojitosti s divokou čerešňou, ktorá mu dodáva zaujímavú sladko-kyslú chuť od Manufaktúry, sa vyrába za studena, v Jizerských horách - tak, aby si ponechal čo najviac cenných vitamínov a minerálov. Vytvorte s jeho pomocou skvelú osviežujúcu limonádu - okamžite si ju zamilujú deti i dospelí a dodržiavanie pitného režimu bude hneď jednoduchšie.

Manufaktura

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio